Losowanie eliminacji Ligi Europy, czyli „Lech, musisz” i daleka wyprawa Jagiellonii

 

Poznaliśmy już rywala Legii, którym będzie mistrz Finlandii. Rozstawiony polski zespół trafił dobrze i na to samo liczyliśmy w przypadku Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok. Jak trafili nasi pozostali reprezentanci?

Obie nasze drużyny rozpoczynają eliminacje od pierwszej rundy kwalifikacyjnej i pierwsze mecze rozegrają już 29 czerwca, natomiast rewanże 6 lipca. „Jaga” rozstawiona będzie jedynie w pierwszej rundzie, „Kolejorz” w pierwszych trzech. Zwycięzca Pucharu Polski – Arka Gdynia – zmagania rozpocznie od trzeciej (przedostatniej) rundy i swojego rywala pozna dopiero 14 lipca.

Losowanych jest 100 drużyn w pięciu turach. Poniżej ich wyniki.
Pierwsza tura:

Druga tura:

Trzecia tura:

Czwarta tura:

Jagiellonia Białystok zagra z gruzińskim Dinamo Batumi. Daleka wyprawa, wysoka temperatura.

Piąta tura:

Lech Poznań zagra natomiast z macedońskim FK Pelister. Co ciekawe, ta drużyna zajęła dopiero czwarte miejsce w ligowym sezonie, jednak zdobyła puchar kraju i to dzięki temu osiągnięciu ma szansę pokazania się w Europie. Czy było to korzystne losowanie eliminacji LE? Zależy jak na to spojrzeć. Rywale teoretycznie nie powalają poziomem sportowym, jednak biorąc pod uwagę blamaże niektórych naszych reprezentantów z ostatnich lat, niczego nie można być pewnym. Przede wszystkim rewanże zagramy na wyjazdach, co prawie nigdy nie jest sprzyjającą okolicznością. Jak myślicie, nasze drużyny zaprezentują się (w końcu) z dobrej strony czy znów będziemy rozczarowani?

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy