Lothar Matthaus broni Kovaca. Legenda niemieckiej piłki wskazuje główny powód słabej dyspozycji Bayernu

fot 90min.de

Każdy trener chciałby w swojej karierze prowadzić wielki klub. W momencie podjęcia opisywanej pracy, szkoleniowcy muszą przygotować się na negatywne opinie. Takie sytuacje doświadcza w obecnym sezonie Niko Kovac. Chorwacki trener niejednokrotnie był krytykowany w niemieckim mediach. W obronie szkoleniowca Bayernu staje Lothar Matthaus.

Kłopoty zespołu z Monachium można było przewidzieć tuż przed zamknięciem okna transferowego. Mistrz Niemiec prócz podpisania kontraktu z Leonem Goretzką, nie sprowadził do swojej ekipy poważnego nazwiska. Bayern opuścili natomiast tacy zawodnicy jak Douglas Costa, Arturo Vidal, Sebastian Rudy czy Juan Bernat.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Mimo braku aktywności na rynku, wielu kibiców zakładało, że zespół z Monachium po raz kolejny bez większych problemów poradzi sobie w Bundeslidze. Pierwsze miesiące niemieckiej ligi mocno jednak zaskoczyły. Aktualnym liderem jest bowiem Borussia Dortmund. Przewaga BVB nad drugim Moenchengladbach wynosi już siedem punktów. Dopiero czwarte miejsce w lidze zajmuje Bayern. Słaba dyspozycja zespołu Niko Kovaca wywołała oczywiście liczne dyskusje wśród kibiców w mediach społecznościowych.

W obronie trenera drużyny postanowił stanąć Lothar Matthaus. Legendarny piłkarz Bayernu z lat 1984-1988 oraz 1992-200 wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji klubu. Były niemiecki piłkarz wskazał również główny powód rozczarowujących wyników – Niko Kovac był zawodnikiem Bayernu 15 lat temu. On wie jakie jest DNA klubu, zna również Bundesligę. Pomimo że ma chorwackie korzenie, urodził się w Niemczech. Grał w Bundeslidze oraz zanotował bardzo dobre wyniki w zeszłym sezonie z Eintrachtem. Warto pamiętać, że był również selekcjonerem kadry Chorwacji. Ma doświadczenie w pracy z gwiazdami. Życie w Bayernie Monachium jest jednak czymś specjalnym. 

On potrzebuje trochę wsparcia od ludzi, którzy pracują w klubie. Według mnie, błędem Bayernu jest brak zmian w kadrze. Ten klub ma piłkarzy, którzy grają tutaj od sześciu lat jak Robben, Ribery, Boateng, Muller. Czasy się zmieniają, piłka nożna przyspiesza. Do głosu dochodzi młoda generacja. Największy błąd zarząd Bayernu popełnił tuż przed startem sezonu, nie realizując żadnym zmian w kadrze. 

Trudno nie zgodzić się ze słowami legendy Bayernu. Lothar Matthaus słusznie zauważył, że klub pomimo ogromnych ambicji, nie zachowuje się jak drużyna z czołówki Europy. Zarząd zespołu w końcu musi sięgnąć głęboko do kieszeni.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy