Lucas Paqueta odchodzi z Milanu. Czas na przygodę z Ligue 1!

Nieco ponad półtora roku trwała przygoda Lucasa Paquety z Milanem. Brazylijski pomocnik już wkrótce opuści mediolańską ekipę, by przenieść się do Lyonu. Według doniesień mediów, przeprowadzka 23-latka jest już ustalona.

Lucas Paqueta trafił do Milanu na początku 2019 roku z Flamengo. Włoski klub zapłacił wtedy za piłkarza aż 38 milionów euro. Taka kwota narzuciła pewną presję na zawodniku. Kibice mieli nadzieję, że Paqueta poprawi jakość zespołu w ofensywie. Rozgrywki 2018/2019, Lucas zakończył z 13 występami w Serie A, podczas których zdobył 1 gola oraz zaliczył 1 asystę.  Zmiana otoczenia wymagała jednak trochę czasu na aklimatyzację, dlatego nikt nie wyciągał większych wniosków z postawy zawodnika.

Kluczową rolę miał odegrać sezon 2019/2020. Początkowo Lucas Paqueta pełnił funkcję podstawowego gracza drużyny. Wraz z biegiem czasu, Brazylijczyk tracił swoją pozycję w zespole. W kampanii 2020/2021, Lucas Paqueta nie rozegrał jeszcze nawet minuty, gdyż dwukrotnie zasiadł na ławce rezerwowych, a dwa razy nie pojawił się nawet w kadrze meczowej.

Paqueta trafi do Lyonu

Brak gry pomocnika był po części uzasadniony. Już wkrótce Lucas Paqueta zmieni klub. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, ustalono szczegóły przeprowadzki zawodnika do Lyonu. Paqueta zwiąże się z francuskim klubem do 2025 roku.

Według informacji RMC Sport, Milan zarobi na sprzedaży Brazylijczyka 20 milionów euro.