Lucien Favre zwolniony z Borussii Dortmund?!

Wszystko wskazuje na to, że Borussia Dortmund wkrótce będzie miała nowego trenera. Według ostatnich doniesień mediów z posadą pożegnał się Lucien Favre. Na tę decyzję wpłynęły ostatnie wyniki piłkarzy BVB.

Jak co roku zarówno zarząd, jak i sympatycy Borussii Dortmund mieli spore oczekiwania w kontekście zmagań BVB w Bundeslidze. Świetnie w drużynie odnalazł się Erling Haaland, który już po styczniowym transferze zaczął regularnie trafiać do siatki. Ekipie z Dortmundu udało się także zatrzymać w drużynie Jadona Sancho, który był mocno łączony z przeprowadzką do Manchesteru United.

Rozczarowujące wyniki

Mimo konkurencyjnego składu, Borussia Dortmund po raz kolejny nie jest w stanie nawiązać odpowiedniej walki o mistrzostwo. W ostatniej kolejce piłkarze BVB zanotowali kompromitującą porażkę na własnym obiekcie, przegrywając ze Stuttgartem aż 1:5. Co prawda strata do lidera nie jest duża, gdyż wynosi „zaledwie” pięć punktów, jednakże fakt, iż Borussia zanotowała tylko jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich ligowych meczach mógł niepokoić zarząd.

Wygląda na to, że klub podjął decyzję. Jak twierdzi BILD, Lucien Favre został zwolniony z roli szkoleniowca Borussii Dortmund. Na ten moment nie ma wyraźnego faworyta do objęcia funkcji trenera. W mediach przewijał się Mauricio Pochettino, jednakże nie jest to jeszcze konkretna kandydatura.

Komentarze

komentarzy