Ludovic Obraniak wchodzi do polityki. Będzie startować w wyborach!

Z reguły piłkarz po zakończeniu kariery zawodnika, zostaje w futbolu i rozpoczyna np. przygodę ze szkoleniem. Zupełnie inną drogę wybrał Ludovic Obraniak. Były reprezentant Polski zamierza wystartować w wyborach samorządowych.

34-latek zawiesił buty na kołek w październiku 2018 roku, gdy po kilku miesiącach poszukiwań nowego zespołu nie mógł znaleźć odpowiedniej oferty. Wcześniej pomocnik przez niecałe dwa lata reprezentował barwy AJ Auxerre, gdzie pełnił dość ważną role w drużynie (przez dwa sezony wystąpił w 36 ligowych spotkaniach). Z francuskim futbolem Obraniak miał do czynienia przez większość swojej kariery.

Ludovic grał bowiem w takich klubach jak FC Metz, Lille, Bordeaux czy wspomnianym Auxerre. Nic dziwnego, że wiele lat spędzonych w tym kraju oraz fakt urodzenia się we Francji spowodował, iż to właśnie z państwem leżącym w zachodniej części Europy Ludovic Obraniak ma najwięcej wspólnego.

Były pomocnik po zakończeniu kariery zdecydował się na dość niespotykany krok. 34-latek zaczął zajmować się sprawami politycznymi. Co więcej, Obraniak zamierza wystartować w wyborach samorządowych w Lille, które odbędą się w 2020 roku. Ludovic znajdzie się na liście prawicowej partii Republikanów.

Były reprezentant Polski postanowił wytłumaczyć swoją niespodziewaną decyzję – Nie angażuję się w czysto polityczną wizję Daubresse’a. Dla mnie sport nie ma partii politycznej. Jest on bowiem obecny w życiu każdego człowieka. Zdaje sobie sprawę, że ludzie mają na poziomie sportowym codzienne potrzeby. Jestem tutaj, by rozmawiać o tym co wiem, czyli uprawianiu sportu. 

 

 

Komentarze

komentarzy