Lukaku dotrzymał obietnicy i wsparł pięć tysięcy kibiców

 

Romelu Lukaku obiecał, że jeśli zdobędzie pięćdziesiąt bramek w kadrze, ufunduje pięć tysięcy biletów. Napastnik dotrzymał słowa i wspomógł w ten sposób głównie akcje charytatywne.

Belg jest jednym z najbardziej regularnych napastników trwających eliminacji do Mistrzostw Europy. W pięciu meczach zdobył siedem bramek. Po meczu ze Szkocją, który odbył się 11 czerwca, Lukaku miał na koncie 49 bramek w narodowych barwach. W związku z tym złożył obietnicę, że po zdobyciu pięćdziesiątego gola w reprezentacji, ufunduje pięć tysięcy biletów tamtejszym kibicom.

Od tamtej pory, napastnik Interu czterokrotnie trafił do siatki i ma na koncie 53 trafienia w kadrze. Jak informuje “Goal.com”, zawodnik spełnił już swoją obietnicę, kupując założoną liczbę biletów dla fanów na wtorkowy mecz z Cyprem.

Co więcej, wejściówki trafiły na dwie fundacje. “Diabetes League” zrzesza osoby chore na cukrzycę, natomiast “Kom op Tegen Kanker” wspiera osoby cierpiące na nowotwór. Pozostałe bilety trafiły do fanklubu reprezentacji, „Belgian Fan Club 1895”.

Komentarze

komentarzy