Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę. Przypominamy najważniejsze momenty!

fot. PrzegladSportowy

Cały piłkarski świat żyje sprawą Leo Messiego. Na naszym krajowym podwórku również miała miejsce niezwykle istotna sytuacja. Łukasz Fabiański poinformował bowiem w niedziele, iż kończy swoją reprezentacyjną karierę. Z tej okazji przypominamy najważniejsze momenty z przygody 36-latka z kadrą.

Łukasz Fabiański zadebiutował w dorosłej reprezentacji za czasów Pawła Janasa. Golkiper wszedł na końcówkę towarzyskiego starcia z Arabią Saudyjską, które miało miejsce 28 marca 2006 roku.

Był to już jeden z kilku meczów kontrolnych przed mistrzostwami świata. Choć staż Fabiańskiego w kadrze był bardzo niewielki, gdyż mówimy tutaj o dwóch występach w końcówkach rywalizacji, to Paweł Janas zdecydował się powołać na MŚ Łukasza Fabiańskiego kosztem m.in. Jerzego Dudka.

Walka o „jedynkę”

Przez lata przygody w reprezentacji, Łukasz Fabiański walczył o miano pierwszego golkipera kadry. Wcześniej z Arturem Borucem, a przez ostatnie lata z Wojciechem Szczęsnym. Występy 36-latka były zatem bardzo nieregularne. Dość silną pozycję bramkarz West Hamu wypracował sobie w 2015 roku podczas eliminacji do mistrzostw Europy. W trakcie samej imprezy, Łukasz Fabiański opuścił mecz z Irlandią Północną, a następnie rozegrał cztery spotkania.

Fenomenalny występ

Wszyscy z pewnością pamiętają występ Łukasza Fabiańskiego w rywalizacji ze Szwajcarią, która rozgrywana była w ramach 1/8 finału Euro 2016. 36-latek rozegrał fenomenalny mecz, broniąc m.in. genialny strzał Rodrigueza.

W trakcie tego turnieju, Łukasz Fabiański wpuścił dwie bramki, zachowując czyste konto m.in. podczas meczu z Niemcami.

Statystyki

Swoją przygodę z kadrą, Łukasz Fabiański kończy z 56 występami, w których aż 26-krotnie zachowywał czyste konto. Co ciekawe jest to rekord naszej reprezentacji. Żaden inny golkiper nie rozegrał tylko spotkań na „zero z tyłu”. Najwięcej meczów Fabiański

Komentarze

komentarzy