Maciej Skorża wraca do trenowania. Obrał nietypowy kierunek

Pod koniec ubiegłego sezonu Maciej Skorża zdecydował się zrezygnować z funkcji szkoleniowca Lecha Poznań, ze względu na prywatne problemy. Były trener „Kolejorza” jest już jednak gotów na powrót do pracy i lada moment podpisze kontrakt w… Japonii. 

Maciej Skorża w ostatnich miesiącach zaskakuje kibiców. Po  mistrzowskim dla Lecha sezonie 2021/22 raczej nikt nie spodziewał się, że w pierwszej kolejce nowej kampanii na ławce „Kolejorza” zasiądzie nowy trener. Tak się jednak stało. Wraz z końcem sezonu Skorża ustąpił ze stanowiska, a jego miejsce zajął niebawem John van den Brom. Decyzja polskiego szkoleniowca dotyczące rezygnacji podyktowana była prywatnymi problemami.

Skorża poprowadzi japoński klub

Od tamtej pory minęło niespełna pół roku, a Maciej Skorża ponownie zaskoczył piłkarską Polskę. Okazuje się bowiem, że były trener Lecha powraca do pracy. Kierunek, który zdecydował się obrać 50-latek jest jednak bardzo nieoczywisty.

Polski szkoleniowiec ma bowiem już wkrótce zostać ogłoszony pierwszym trenerem drużyny japońskiej ekstraklasy – Urawa Red Diamonds.

Komentarze

komentarzy