Magiczny sezon. Atalanta poprawiła rekord sprzed prawie 70 lat!

Takiego boju o TOP4 w Serie A dawno nie widzieliśmy. W walce o miejsca trzecie oraz czwarte rywalizuje praktycznie sześć zespołów. Na dobrej drodze, by osiągnąć końcowy sukces jest Atalanta. Klub z Bergamo pobił nawet swój rekord bramek!

Z dużą przyjemnością ogląda się ekipę Gasperiniego. Zespół włoskiego szkoleniowca prezentuje ofensywny futbol, czego dowodem jest liczba strzelonych bramek. Dzięki poniedziałkowej wygranej 2-0 nad Udinese, Atalanta zrównała się liczbą goli z najlepszym w tym sezonie Juventusem. Takie osiągnięcie nie jest jednak najważniejszym wydarzeniem wczorajszego wieczoru.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Atalanta pobiła bowiem swój osobisty rekord w Serie A. Dwa trafienia z Udinese pozwoliły przypisać drużynie 67 i 68 bramkę do swojego konta. Jest to najwyższa liczba strzelonych goli tego klubu w sezonie od rozgrywek 1949/1950. W tamtym okresie, Atalanta skończyła sezon z 66 trafieniami.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że piłkarze z Bergamo nie zadowolą się takim osiągnięciem. Kibice zespołu oraz sam klub wierzą w końcowy sukces ekipy, jakim będzie awans do rozgrywek Ligi Mistrzów. Obecnie Atalanta zajmuje czwarte miejsce w Serie A z przewagą zaledwie jednego punktu nad Romą. Wszystko jest „na styku”, więc liczyć się będzie każde oczko.

Przed drużyną Gasperiniego stoi niełatwe zadanie. W szczególności, jeżeli zobaczymy ekipy, z którymi zmierzy się do końca rozgrywek Atalanta. Już w następnej kolejce, zespół z Bergamo rozegra bardzo trudne wyjazdowe spotkanie z Lazio. Pod koniec sezonu, zawodników ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia czeka także mecz w Turynie, a rywalem klubu będzie Juventus.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy