Koniec marzeń Manchesteru United o transferze Skriniara?

Milan Skriniar
Milan Skriniar

Latem Manchester United bez wątpienia skupi swoją uwagę na znalezieniu nowego obrońcy. Jednym głównych z kandydatów do tej pory był Milan Skriniar. Ostatnie wydarzenia mogą jednak zmienić tę sytuację i spowodować, że ekipa prowadzona przez Ole Gunnara Solskjaera szczęścia poszuka gdzie indziej.

Świetna forma Słowaka w obecnym oraz poprzednim sezonie skupiła uwagę wielu najlepszych europejskich zespołów. W ostatnim czasie jego nazwisko łączono przede wszystkim z Manchesterem United oraz Barceloną. Wczoraj włoskie media sugerowały, że „Duma Katalonii” zaoferowała wymianę, w którą włączony miał zostać Ivan Rakitić. Ostatecznie do takiego transferu nie dojdzie, a Inter jest już na skraju finalizacji nowego kontraktu swojego stopera.

Skriniar ma przedłużyć swoją umowę do 2023 roku, co zwiększy jego zarobki do 3 milionów euro rocznie z możliwymi dodatkowymi bonusami. Najważniejsze dla zespołu z Mediolanu oczywiście jest to, że w kontrakcie nie ma jakiejkolwiek klauzuli zakupu dla ewentualnych chętnych drużyn.

To znacznie komplikuje temat transferu 23-latka. Ruchy Interu jasno sugerują, że to właśnie na Skriniarze klub ma zamiar oprzeć swoją defensywę w kolejnych latach. Taka sytuacja może ucieszyć Jose Mourinho, który jest łączony z przenosinami do swojego byłego zespołu. Portugalczyk prowadząc Manchester United był wielkim entuzjastą talentu reprezentanta Słowacji, lecz klub przez dwa okienka nie chciał sprawić mu tej zachcianki. Już niebawem 56-latek może po raz pierwszy ucieszyć się z takiego obrotu spraw.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy