Manuel Akanji latem trafi do Premier League? Borussia otwarta na rozmowy

Jak informuje “Sport.de” piłkarz BVB może zamienić Bundesligę na Premier League. Manuel Akanji znalazł się na celowniku Arsenalu.

2,5 roku w Dortmundzie

Szwajcarski stoper występuje w Dortmundzie od stycznia 2018 roku. Wówczas trafił do Niemiec z FC Basel za 21,5 mln euro. Od tamtej pory Manuel Akanji wystąpił w zespole z Zagłębia Ruhry w 76 meczach, zdobywając bramkę i zaliczając asystę. Wciąż jest podstawowym elementem zespołu Luciena Favre’a.

Manuel Akanji trafi do Anglii?

Według niemieckich mediów, Szwajcar wkrótce może zmienić otoczenie. Piłkarz znalazł się bowiem na celowniku Arsenalu. “Kanonierzy” obecnie rozglądają się za nowym stoperem i Akanji mógłby wypełnić lukę w drużynie.

Jak podaje “Sport.de” za “FussballTransfers.com”, Arsenal złożył już zapytanie w sprawie Akanjiego na początku roku. Londyński klub chce zaoferować za Szwajcara kwotę pomiędzy 25 a 30 milionami euro. Według informacji niemieckich mediów, zarząd Borussii jest gotowy do rozmów. Nie wiadomo jednak czy piłkarz, który prywatnie jest fanem Manchesteru United, zdecyduje się przejść do “Kanonierow”.

Fot. YouTube