Marcin Bułka trafi do Serie A?

fot.: YouTube, kanał Foot Truck

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Marcina Bułki. 20-latek ma ważny kontrakt z PSG do końca przyszłego sezonu. Trudno jednak wyobrazić sobie, by Polak spędził kolejny sezon w klubie jako trzeci bramkarz. Bułka chce grać, dlatego możliwe jest wypożyczenie lub sprzedaż golkipera. Według doniesień mediów, zainteresowanie bramkarzem wykazuje Genoa.

Bardzo obiecująco rozpoczęła się przygoda Marcina Bułki z paryską ekipą. Polak zadebiutował w 4. kolejce Ligue 1, wchodząc w pierwszym składzie na mecz z FC Metz. Występ 20-latka był efektem transferowym perturbacji. Areola przeprowadzał się do Realu, dlatego sztab szkoleniowy PSG nie ryzykował kontuzji Francuza.

Stracony sezon

Był to pierwszy i ostatni występ Bułki w trakcie kampanii 2019/2020. Każdy piłkarz w wieku golkipera chce grać, dlatego całkiem możliwe jest, że Marcin pożegna się z mistrzem Ligue 1 na sezon 2020/2021.

Pozostaje pytanie, na jakich zasadach Bułka opuści PSG. Kontrakt Polaka obowiązuje do końca przyszłej kampanii, więc przy ewentualnym wypożyczeniu, 20-latek powinien podpisać nową umowę.

Kierunek Serie A?

Na brak ofert Marcin Bułka nie powinien narzekać. Jak twierdzi Nicolo Schira, zawodnikiem interesuje się Genoa. Włoski zespół zakończył sezon 2019/2020 na odległym, siedemnastym miejscu. Przez połowę kampanii głównym bramkarzem drużyny był Mattia Perin, który trafił do klubu na zasadzie wypożyczenia.