Marciniak jedzie do Rosji!

W ostatnim czasie pod ciągłym obstrzałem kibiców, mediów i ekspertów. Powody były różne, zarówno mecze ligowe, wypowiedzi po nich, jak i międzynarodowe. Jednak jak się okazało nie zmieniło to nastawienia wśród włodarzy światowego futbolu i dziś oficjalnie możemy potwierdzić, że Szymon Marciniak pojawi się na Mistrzostwach Świata w Rosji.

FIFA ogłosiła listę 36. arbitrów, którzy poprowadzą mecze podczas rosyjskiego mundialu i wśród nich jest Marciniak. Polski sędzia jest jednym z dziesięciu europejskich reprezentantów i bez niespodzianki, to właśnie UEFA będzie miała najwięcej przedstawicieli na turnieju.

Pozostałe pięć konfederacji – nie licząc Oceanii – zostało obdarowanych sześcioma miejscami i co ciekawe tylko jeden kraj będzie miał więcej niż jednego sędziego na turnieju – USA, dla którego to i tak żadna rekompensata kompromitacji reprezentacji w walce o rosyjski mundial. Aż 18 państw będzie miało swoje drużyny narodowe oraz arbitra, a w tym gronie nareszcie jest Polska. Szymon Marciniak jednocześnie będzie pierwszym polskim sędzią na Mistrzostwach Świata od… 1998 roku, gdy mecz Holandia-Korea Południowa poprowadził Ryszard Wójcik.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy