Marco Reus udowadnia, że pieniądze to nie wszystko

Marco Reus
Marco Reus oddałby wszystko za regularną grę. [skysports]
Od kilku lat Marco Reus uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w Bundeslidze. Jego karierę hamują jednak często łapane urazy, które uniemożliwiają piłkarzowi  Borussii rozegranie pełnego sezonu. W ostatnim wywiadzie w dość emocjonalny sposób wypowiedział się o swojej niedyspozycji. 

Podczas finałowego meczu Pucharu Niemiec, 27 maja z Eintrachtem Frankfurt, Marco Reus doznał bardzo poważnej kontuzji. Piłkarz z dortmundzkiego klubu zerwał więzadła krzyżowe. Taki uraz spowodował, że niemiecki zawodnik pauzuje od tego czasu, a jego powrót do gry datowany jest na początek marca 2018 roku. W rozmowie z „GQ” Reus odniósł się do całej tej sytuacji.

Łzy pojawiły się dwa albo trzy dni później, kiedy tak naprawdę wszystko do mnie dotarło. Powrót do gry oraz praca związana z rekonwalescencją są bardzo wymagające. Jest to trudny test, ponieważ cały czas przechodzisz przez to sam.

Jako topowi zawodnicy zarabiamy mnóstwo pieniędzy. Czasem jednak płacimy za swoje zdrowie ogromną cenę. Oddałbym wszystkie pieniądze, by znów być zdrowym i zdolnym do swojej pracy, którą zresztą kocham.

Praktycznie z każdym oknem transferowym Marco Reus jest łączony z kilkoma wielkimi klubami. Niemiecki piłkarz zdaje sobie z tego sprawę, a kwestię ewentualnego transferu nie chce wykluczać.

Interesują się mną cztery, może nawet pięć zespołów. 31 maja 2019 roku będę miał już 30 lat. Wydaje się, że to będzie moja ostatnia szansa, by podpisać wielki kontrakt i spróbować czegoś nowego. Chcę być szczery i w porządku wobec innych, dlatego mówię, że nie wiem, gdzie tak naprawdę skończę. W tym momencie jestem szczęśliwy w Dortmundzie i nie myślę, co się stanie w 2019 roku. Nadejdzie jednak taki czas, że będę musiał podjąć decyzję.

Ostatnie zdania niemieckiego zawodnika z pewnością nie ucieszyły kibiców Borussii. Wydaje się jednak, że transfer Marco Reusa to jak na razie odległa przyszłość, a sam piłkarz musi wrócić do całkowitej sprawności fizycznej.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy