Marcus Thuram otrzymał karę za swoje karygodne zachowanie w starciu z Hoffenheim!

Na niektóre zachowania piłkarzy na boisku nie ma żadnego wytłumaczenia. Jednym z nich jest oplucie rywala. Na taki krok zdecydował się piłkarz Borussii Moechengladbach – Marcus Thuram, który opluł jednego z graczy Hoffenheim. Francuz otrzymał oczywiście czerwony kartonik, jednakże na wykluczeniu z tego spotkania się nie zakończyło. 23-latek dostał surową karę.

Każdemu piłkarzowi mogą puścić nerwy. Są jednak pewne granice, które nawet przy trudnych sytuacjach nie można przekraczać. Marcus Thuram wykonał haniebny czyn, opluwając jednego z rywali.

Zawodnik Borussii Moenchengladbach dostał czerwoną kartkę. Francuz z pewnością zdawał jednak sobie sprawę, iż na tym nie skończą się jego problemy.

Surowa kara

Najpierw Thuram otrzymał karę od swojego klubu. Borussia Moenchengladbach podjęła decyzję, że 23-latek nie otrzyma pensji odpowiadającej miesięcznemu wynagrodzeniu zawodnika. Według mediów kwota grzywny oscyluje w granicach 150 tys. euro. Niemiecki związek również ukarał zawodnika.

Thuram został zawieszony na sześć spotkań, przy czym pięć z nich musi zostać spełnione od razu, natomiast szósty mecz zawieszenia Marcus Thuram „może odrobić” do końca przyszłego roku. Dodatkowo Francuz otrzymał kolejną grzywnę. Tym razem w wysokości 40 tys. euro.

Komentarze

komentarzy