Mario Gomez nie wróci do Besiktasu! Co dalej?

Niemiecki napastnik nie ma zamiaru kontynuować swojej kariery w Turcji. Tym samym jego wypożyczenie nie zostanie przedłużone i na pewno zagra gdzie indziej. Jak sam podaje, nie chodzi o względy sportowe.

„Wyłączną przyczyną jest sytuacja polityczna w Turcji. Ani kwestie sportowe, ani żadne inne nie zaważyły na mojej decyzji. Chodzi tylko o te ostatnie straszne dni” – mówi zainteresowany. Oczywiście chodzi o zamach, w którym zginęło ok. 250 osób. Piłkarz po zakończeniu urlopu nie wraca więc do Stambułu i już rozgląda się za nowym miejscem pracy. Prawnie należy do Fiorentiny, ale tam też raczej grał nie będzie. Jaki kierunek mógłby obrać 31-latek?

Na pewno nie Wolfsburg, który oferował za niego 7 milionów euro. Tę opcję piłkarz odrzucił. Według najnowszych doniesień, król strzelców poprzedniego sezonu ligi tureckiej może powędrować do Anglii lub Hiszpanii. Przy wyborze nowego pracodawcy duże znaczenie będzie miała gra w podstawowym składzie i Lidze Mistrzów. To Gomez w Besiktasie miał zapewnione.

Komentarze

komentarzy