Marzenie ściętej głowy. Czy zespół z Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021?

Liga Mistrzów dla polskiego zespołu to marzenie, które w ostatnich kilkunastu latach poza jednym przypadkiem można było uznać za mało realne. Słabnący poziom polskiej ekstraklasy sprawia, że trudno o ten wyczyn będzie także w tym roku. Czy zatem ponownie przyjdzie nam jedynie z zazdrością spoglądać na popisy innych piłkarzy w tych rozgrywkach?

Sezon 2016/2017 był pewnego rodzaju wyjątkowy dla fanów Legii. Awans do Champions League i remis chociażby z Realem Madryt (późniejszym triumfatorem tej edycji) zostanie zapamiętany przez kibiców „Wojskowych” z pewnością na długie lata. Od tamtej pory żaden z polskich zespołów nawet nie zdołał się zbliżyć do tego wyczynu i dojść chociażby do czwartej rundy kwalifikacyjnej, co naturalnie wiązałoby się z awansem do Ligi Europy.

W kolejnym roku klub ze stolicy przegrał w trzeciej rundzie z Astaną, natomiast sezon 2018/2019 stał pod znakiem kompromitacji ze Spartakiem Trnava. Nie udało się także przebrnąć eliminacji Piastowi Gliwice, pomimo dobrego dwumeczu przeciwko BATE Borysów. Wówczas zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika dość nieszczęśliwie odpadł z eliminacji, ale nawet jeśli zdołałby przejść dalej, w dalszych rundach czekali na nich jeszcze lepsi rywale.

Czy stać na to Legię?

Możemy jedynie zgadywać, czy ten marazm potrwa także podczas przyszłego lata. Polskie kluby w ostatnich sezonach prześcigają się, kto szybciej odpadnie z pucharów i zaliczy bolesną kompromitację. Obecnie liderem ekstraklasy jest wspomniana Legia i to jej przyznaje się największe szanse na zdobycie tytułu.

Po początkowych problemach Aleksandra Vukovicia, zespół Serba wygląda coraz lepiej, a ostatnie zwycięstwo z ŁKS-em potwierdziło aspiracje drużyny do walki o mistrzostwo Polski. Ze względu jednak na słabe wyniki naszych klubów w poprzednich latach, Legia po wygraniu mistrzostwa zmagania w europejskich pucharach rozpocznie niestety już w lipcu od pierwszej rundy eliminacyjnej.

Taki rozwój wypadków oznacza, że najlepszą formę ekipa z Łazienkowskiej powinna przygotować na przełom lipca oraz sierpnia, aby znowu nie dopuścić do sytuacji z poprzednich rozgrywek. Czy to jednak wystarczy, aby do ostatnich rund bić się o awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek na świecie?

Czy zespół z Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 (piłka nożna)? Zagraj ten zakład na BETFAN. 

Komentarze

komentarzy