Mateusz Wieteska trafi do Anglii? „Słyszałem o konkretnym klubie”

Kilka dni temu Jerzy Brzęczek zapytany o nowe twarze w reprezentacji Polski potwierdził, że sztab obserwuje Mateusza Wieteskę. Zawodnik Legii może zatem już niebawem trafić do kadry, a także zmienić klub. Konkretne zainteresowanie wykazują bowiem angielskie zespoły. 

Wieteska trafi do Anglii?

23-latek trafił do warszawskiej drużyny z Górnika Zabrze w 2018 roku. Od tamtego momentu zdążył rozegrać 69 spotkań dla swojego zespołu. Podczas obecnego sezon pełni bardzo ważną rolę w drużynie Vukovicia, która zmierza po mistrzostwo Polski.

To jednak najprawdopodobniej ostatnia runda w ekstraklasie tego zawodnika. Podczas rozmowy na łamach „Przeglądu Sportowego”, Czesław Michniewicz jako sternik młodzieżowej kadry i były już trener Wieteski, zdradził o konkretnym zainteresowaniu z Anglii.

– Słyszałem o konkretnym klubie z Anglii. Dzwonili do mnie i mojego asystenta Kamila i pytali o Matiego. Mieli go bardzo dobre rozpracowanego. Chodzi o Middlesbrough, ale miało to miejsce przed wybuchem koronawirusa – w lutym. Oczywiście takie telefony często się zdarzają. Najczęściej pytają o charakter zawodnika i jego osobowość, ponieważ od strony sportowej potrafią go rozpracować sami. Jak się zachowuje, czy stwarza problemy, czy jest odpowiedzialny. Miałem także zapytania z Włoch o 8-9 graczy Lecha Poznań.

Przetarty szlak

Wszystko zatem na to wskazuje, że Wieteska może liczyć na poważne zainteresowanie. Polscy piłkarze przez ostatnie lata chętnie wyjeżdżali do Anglii – głównie oczywiście do niższych lig niż Premier League. Middlesbrough obecnie zajmuje 19. miejsce w ligowej tabeli Championship.

Komentarze

komentarzy