Matheus Cunha odejdzie z Herthy już latem? Interesuje się nim Inter

Krzysztof Piątek, Matheus Cunha (Hertha Berlin)
Matheus Cunha, Krzysztof Piątek (Hertha Berlin) (fot. Bundesliga)

Matheus Cunha nie zagrzeje na długo miejsca w Hercie? Według informacji “Calcio Mercato”, piłkarz jest obserwowany przez Inter.

Wejście smoka do Herthy

20-letni Brazylijczyk zasilił Herthę pod koniec zimowego okna transferowego. Wówczas odszedł z RB Lipsk za 18 milionów euro. Od samego początku przygody z berlińskim zespołem, Cunha jest jego wyróżniającą się postacią. W sześciu dotychczasowych meczach zdobył cztery bramki i zaliczył asystę.

Można powiedzieć, że przyjście Brazylijczyka wpłynęło na zmianę systemu gry Herthy. Od pierwszego spotkania wyróżniał się na tle kolegów kreatywnością w ofensywie. To owocuje dobrą postawą drużyny po wznowieniu rozgrywek – Hertha najpierw pokonała Hoffenheim 3:0, a następnie Union 4:0.

Matheus Cunha szybko zmieni otoczenie?

Jak informuje “Calcio Mercato”, Matheus Cunha znalazł się na liście życzeń trenera Interu, Antonio Conte. Klub w ostatnim czasie rozgląda się za napastnikiem, który mógłby stać się następcą łączonego z Barceloną Lautaro Martineza.

Według informacji włoskiego portalu, koszt transakcji może wynieść około 35-40 milionów euro. Dotychczasowy rekord odejścia z Berlina wynosi 22,4 mln euro. Wówczas Valentino Lazaro trafił również do “Nerazzurrich”. Czy klub z Mediolanu pobije kolejny rekord transferowy Herthy?

Komentarze

komentarzy