Mecz Borussii odwołany! Eksplozja bomby obok autobusu, ranny jeden z piłkarzy

Borussii
(Zdjęcie: DPA)

Dzisiejszy mecz Borussii Dortmund z AS Monaco odwołany! Przed kilkunastoma minutami doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem piłkarzy i sztabu Borussii. Koło zmierzającego na stadion autobusu niemieckiej drużyny, ze wszystkimi na pokładzie, wybuchła bomba. Trwają działania na miejscu zdarzenia, jeden z piłkarzy musiał zostać przewieziony do szpitala.

Zespół BVB zmierzał na swój stadion, gdzie dziś miał odbyć się mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco. Na około dziesiątym kilometrze od stadionu, obok autobusu, którym przemieszczała się niemiecka drużyna, eksplodowała bomba. Doprowadziła ona do wybicia szyb w autokarze, a szkła poraniły m.in. hiszpańskiego obrońcę Borussii, Marca Bartrę. Piłkarz już został przewieziony do szpitala, ale najprawdopodobniej nie stało mu się nic poważnego.

Policja prowadzi śledztwo, które ma wykazać, jaka była przyczyna zdarzenia i czy eksplozja była ukierunkowana na atak na drużynę Borussii. Nieoficjalne źródła podają też, że eksplodowała więcej niż jedna bomba.

Te informacje potwierdziła właśnie policja.

Oficjalny profil BVB informuje, że mecz odbędzie się jutro o godzinie 18:45.

Na miejscu trwa śledztwo, a piłkarze czekają na transport powrotny do domów. Jutro znów będą musieli przejechać drogę na stadion, choć już pewnie pod dużą eskortą. Smutne obrazki.

To nie pierwszy taki incydent wokół futbolu. Dość wspomnieć wydarzenia z meczu Francja–Niemcy, kiedy pod stadionem kilka razy eksplodowały bomby. Obecna sytuacja polityczna w Europie nie napawa spokojem, a zaostrzona ostrożność i bezpieczeństwo mają miejsce tylko na kilka tygodni po niebezpiecznych wydarzeniach. Później wszystko wraca do niepokojącej normy, efektem czego takie zdarzenia jak to. I tylko możemy dziękować niebiosom, że ta eksplozja nie przyniosła poważniejszych skutków.

Komentarze

komentarzy