Mertens może dogonić Maradonę

Diego Maradona w latach 80. i na początku 90. ustanowił wiele rekordów. Większość z nich jest obecnie już przeżytkiem. Jednym z nich jest największa liczba bramek dla Napoli. Dwa lata temu przegonił go Marek Hamsik, a dziś bliski tego może być Dries Mertens.

Reprezentant Belgii występuje w klubie z Neapolu od ponad sześciu lat. Chociaż jest kojarzony ze zdobywaniem wielu bramek oraz grą w ataku, w zespole grał na różnych pozycjach. Równie często, jak na szpicy, występował bowiem na skrzydłach. Mimo to, jest bliski klubowego rekordu zdobytych bramek.

Jeszcze dwa lata temu należał on do Diego Maradony. Legendarny Argentyńczyk występował w Neapolu przez siedem sezonów. W 259 meczach zdobył łącznie 115 bramek. Jego rekord nie został pokonany przez 25 lat, aż w końcu pobił go Marek Hamsik. Reprezentant Słowacji potrzebował do tego jedenastu sezonów.

Kolejną osobą, która może pobić rekord Boskiego Diego, jest Dries Mertens. Jeśli Belg dziś trafi do siatki w Lidze Mistrzów, zrówna się z Maradoną, gdyż w tej chwili ma na koncie 114 bramek. Ostatnio trafił do siatki w ubiegły weekend, w spotkaniu z Brescią.

Wart uwagi jest fakt, że dziś Mertens rozegra w barwach Napoli swoje 289 spotkanie, a więc ma ich tylko o trzydzieści więcej niż Argentyńczyk. Patrząc na to, że Belg grał na różnych pozycjach i nie zawsze był kluczową postacią, jest to naprawdę świetny wynik. Jeśli Diego jest nazywany bogiem Neapolu, to kim może być Mertens po zakończeniu tego sezonu?

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy