Messi strzelił więcej bramek niż Ronaldo!

ronaldo messi

Od wielu lat jednym z głównych tematów sporów między kibicami jest kto jest lepszy? Messi czy Ronaldo? Obaj piłkarze są jednymi z najlepszych w historii futbolu. Patrząc na liczbę strzelonych bramek, to Leo Messi wygrywa wyścig o miano najlepszego.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Rywalizacja legend od ponad dekady

Obaj panowie niedługo zakończą swoje wspaniałe kariery. Aktualnie Cristiano Ronaldo jest graczem ligi Saudi Pro League, a Leo Messi trafił do MLS. Zawodnicy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami. Oprócz licznych sukcesów na krajowych podwórkach, Ronaldo więcej razy triumfował w Lidze Mistrzów. Messi z kolei częściej był wybierany piłkarzem roku oraz wygrał ostatnie Mistrzostwa Świata. Obydwaj rozliczani są z bramek, a tych więcej w pięciu topowych ligach zdobył Argentyńczyk. Messi strzelił 496 goli, Ronaldo 495.

Jak długo jeszcze potrwa rywalizacja Ronaldo i Messiego?

Przez ponad dekadę mogliśmy oglądać Messiego i Ronaldo rywalizujących oraz bijących rekord za rekordem. W wyścigu strzelców prowadzi Messi o zaledwie jedną bramkę. Cristiano bramki zdobywał dla Sportingu, Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu. Leo dla Barcelony oraz PSG. Czy Ronaldo wróci jeszcze do Europy w celu prześcignięcia Argentyńczyka? Jeżeli piłkarze zakończą kariery w obecnych klubach, wyścig najlepszego strzelca wygra Messi.

Fot. PressFocus

Komentarze

komentarzy