MHPArena – najważniejsze informacje

MHPArena (Stuttgart Arena) początkowo nie była obiektem wyłącznie piłkarskim, a piłkarsko-lekkoatletycznym. Jego historia jest niezwykle bogata i sięga aż roku 1933. Do tej pory odbyło się na nim kilka bardzo istotnych futbolowych imprez. Począwszy od MŚ w 1974 oraz 2006 roku, przez EURO 1988.

Najważniejsze informacje o MHPArena

MHPArena to stadion zbudowany wedle projektu Paula Bonatza. Wzniesiono go w roku 1933, nazywając początkowo imieniem…Adolfa Hitlera. Po zakończeniu II Wojny Światowej nazwę tę z polecenia Amerykanów zmieniono na Century Stadium.

Na MHPArenie swoje domowe mecze rozgrywa tamtejszy VfB Stuttgart. W przeszłości gospodarzem obiektu był inny klub z tego miasta tj. Stuttgarter Kickers.

Miasto: Stuttgart

Klub: VfB Stuttgart

Pojemność turniejowa: 51 000

Mecze na EURO 2024:

  • Niemcy – Węgry
  • Szkocja – Węgry
  • Słowenia – Dania
  • Ukraina – Belgia
  • ćwierćfinał

W trakcie EURO 2024 na stadionie w Stuttgarcie odbędą się m.in. spotkania Niemcy – Węgry, Szkocja – Węgry, Słowenia – Dania, Ukraina – Belgia, a także jeden z ćwierćfinałów. Kibiców znad naszej zachodniej granicy będzie z pewnością najbardziej interesował końcowy rezultat pierwszego z wymienionych pojedynków. Jeśli gospodarze chcą się liczyć w walce o najwyższe cele, to w tym starciu muszą być zdecydowanie lepsi.

Poczciwa Stuttgart Arena

Już za kilka lat MHPArena może zostać poczciwą “stulatką”. Dzięki licznym modernizacjom sędziwy wiek tego obiektu nie jest jednak zupełnie widoczny. Ostatnia przebudowa wykonana specjalnie na EURO 2024, pozwoliła nieco przekształcić m.in. trybunę główną. Dach wykonany ze specjalnej tkaniny nadaje stadionowi charakterystyczny wygląd i wyróżnia go na tle innych niemieckich budowli piłkarskich.

MHPArena to nie tylko miejsce futbolowych emocji, ale także rozrywki w nieco innym wydaniu. W przeszłości na tym obiekcie odbywały się liczne koncerty muzyczne z udziałem takich gwiazd jak Bon Jovi, Depeche Mode, Phil Collins, Pink Floyd i The Rolling Stones.