Michał Karbownik pobije rekord transferowy ekstraklasy?

Do transferu Michała Karbownika może dojść już latem. 19-latek z Legii zwrócił na siebie uwagę silnych europejskich marek. Czy młody piłkarz zostanie nowym rekordem transferowym ekstraklasy?

Obecnie najdroższym piłkarzem ekstraklasy jest Radosław Majecki. Podczas zimowego okna transferowego bramkarz Legii podpisał kontrakt z AS Monaco. Klub z Księstwa zapłacił za niego siedem milionów euro. To o milion więcej niż trzy lata temu Southampton zapłaciło Lechowi Poznań za Jana Bednarka.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Mówiło się nawet o 15 milionach euro

Mimo zawieszenia rozgrywek i problemów finansowych klubów z całego świata, latem może dojść do pobicia tego rekordu. Michał Karbownik jest wyceniany przez “Transfermarkt” na 3,6 mln euro. Wiele wskazuje jednak na to, że kwota, którą otrzyma za niego Legia, będzie nieco wyższa.

Jeszcze niedawno Dariusz Mioduski wyznał, że kwota wywoławcza za 19-latka to 15 milionów euro. Bardzo prawdopodobne, że pandemia zatrzęsie rynkiem transferowym, dlatego klub będzie musiał obniżyć oczekiwania. Według “Przeglądu Sportowego”, za transfer Michała Karbownika będzie trzeba zapłacić od ośmiu do dziesięciu milionów euro.

Czas na drużynę z europejskiej czołówki?

W tej chwili piłkarz Legii znajduje się na celowniku klubów z TOP5 Anglii, Włoch czy Hiszpanii. Do tej pory najgłośniej mówiło się o Sevilli, która na pewno byłaby w stanie wydać na 19-latka taką kwotę. W dodatku zapowiada się na to, że walka o lewego obrońcę podczas letniego okna będzie zacięta, co może dodatnio wpłynąć na kwotę transakcji. Czeka nas kolejny rekord w tym roku?

Komentarze

komentarzy