Akademia Mięciela i Bykowskiego została okradziona. Były piłkarz prosi o pomoc

Polscy trenerzy na szczeblach młodzieżowych nie mają łatwej pracy. Głównie mowa tutaj o finansach, które nie są zbyt wygórowane i często szkoleniowcy musza wychowywanie kolejnego pokolenia piłkarzy łączyć z inną pracą. Jakby tego było mało, muszą zmagać się z innymi problemami.

Akademia Mięciela i Bykowskiego została okradziona

Mowa między innymi o kradzieżach sprzętu czy zdewastowaniu boiska. Z tą pierwszą sytuacja zmaga się aktualnie Marcin Mięciel. Były reprezentant Polski od jakiegoś czasu wraz z Maciejem Bykowskim prowadzi szkółkę piłkarską „Szkoła Techniki Futbolu Champion”. Placówka niestety znalazła się idealnym miejscem do kradzieży.

Mięciel o sytuacji poinformował na jednej z grup na Facebooku:

– Dzisiejszej nocy miało miejsce włamanie do magazynu w naszej akademii. Złodzieje ukradli wszystkie rzeczy potrzebne do treningu naszych dzieci.

Co konkretnie zostało skradzione? Najpotrzebniejsze rzeczy do treningów, czyli piłki, małe bramki, tyczki slalomowe, pachołki, czapeczki, siewnik to trawy oraz koszulki treningowe.

Pomoc od dziennikarzy

Do akcji wsparcia dla Mięciela dołączył się między innymi dziennikarz Roman Kołtoń.

Miejmy nadzieję, że były napastnik Legii Warszawa prędzej czy później skompletuje swój sprzęt. Złodzieje powinni natomiast borykać się z wyrzutami sumienia, ponieważ tak naprawdę nie okradli szkółki, ale przede wszsytkim małe dzieci, dla których futbol to często coś więcej niż tylko hobby.

Komentarze

komentarzy