Miedź Legnica – Górnik Łęczna 🇵🇱 Typy, kursy (27.04.2021)

Miedź Legnica
Miedź Legnica (fot. Przemysław Chlebicki)

Na Dolnym Śląsku ważny mecz przede wszystkim dla gości. Miedź Legnica już straciła szansę na walkę o Ekstraklasę, ale Górnik Łęczna nadal jest drugi. Co prawda goście potracili sporo punktów w ostatnich tygodniach, ale wciąż są jednym z faworytów do promocji wyżej.

Miedź Legnica – Górnik Łęczna zapowiedź (wtorek, 17:00)

Legniczanie fatalnie spisują się na wiosnę. Mieli walczyć o powrót na szczyt, a tymczasem już są 12. miejscu w tabeli! To efekt zaledwie jednego zwycięstwa w siedmiu meczach w 2021 roku! Jedyną ekipą, którą udało im się pokonać był najgorszy w lidze GKS Bełchatów. Poza tym Miedź Legnica straciła swój duży atut z jesieni – skuteczność. Tylko w dwóch spotkaniach trafiali do bramki rywala. Mowa o wspomnianym zwycięstwie nad GKS-em oraz honorowej bramce przeciwko Arce. Tamten gol to zresztą ostatni, jaki Miedź strzeliła w lidze, a miał miejsce 20 marca. Ponad miesiąc bez gola to kompromitacja!

Zarejestruj się w Totolotek z kodem GRAMGRUBO i odbierz bonus 100% od depozytu do 500 PLN

Górnik Łęczna po kapitalnym początku znacznie zwolnił. Najpierw trzy wygrane, ale od tamtej pory ledwie 6 punktów w sześciu meczach. Mowa o zwycięstwie z Chrobrym oraz trzech kolejnych remisach – GKS Jastrzębie 1:1 oraz 0:0 z Puszczą i Widzewem. Krótko mówiąc ostatnie tygodnie to również dołek formy dla drużyny Kamila Kieresia. Mogą narzekać, bo nie wyprzedzili Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, ale jednocześnie rywale za nimi także potrafili punkty. Nadal więc zielono-czarni są na miejscu dającym bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Fakty meczowe

  • Jesienią w Łęcznej było 1:0 dla Górnika
  • Górnik Łęczna jest drugi w tabeli, a Miedź Legnica 12.
  • Górnik nie strzelił gola w dwóch ostatnich meczach, Miedź w trzech

Miedź Legnica – Górnik Łęczna kursy bukmacherskie

  • Miedź wygra, kurs: 2,50
  • Górnik wygra, kurs: 2,92
  • Remis, kurs: 3,05

Miedź Legnica – Górnik Łęczna typy

Dwa typy na ten mecz. Jeden bezpieczniejszy, czyli mało goli w całym spotkaniu. Drugi to właśnie spodziewane zwycięstwo 1:0 gości. Ryzykowny, ale kurs warty uwagi.

Typ: Poniżej 2,5 bramki @ 1,55 Totolotek

Typ: Górnik wygra i obie nie strzelą @ 4,30 Totolotek