Milan o krok od wielkich zmian. Nowy trener wprowadzi klub na szczyt?

Milan

Saga związana z zatrudnieniem Ralfa Rangnicka w Milanie trwa już od kilku miesięcy. Niemiec już kilka razy zaprzeczał wielu spekulacjom, ale media co jakiś czas informują o postępach w negocjacjach z włoskim klubem. Do decydującego spotkania ma dojść już w tym tygodniu.

Poważne zmiany w Milanie

Były już dyrektor Milanu, Zvonimir Boban potwierdził, że Milan kontaktował się z Rangnickiem w sprawie przejęcia posady menedżera klubu. Chorwatowi takie zachowanie ze strony władz klubu nie przypadło do gustu i z tego powodu postanowił opuścić Mediolan.

Rangnick przez ten czas starał się zaprzeczać, że sfinalizował jakąkolwiek umowę z Milanem, ale potwierdził, że trwają pewne negocjacje. Wiele źródeł utrzymuje, że 61-latek chce absolutnej kontroli nad strategią klubu, działając zasadniczo zarówno jako dyrektor sportowy, jak i trener.

Obecnie Ralf piastuje posadę dyrektora sportowego i rozwoju w Red Bullu. Dzięki temu ma niejako kontrolę nad wszystkimi klubami spod tej marki. Z pewnością przejście do Milanu ułatwiłoby mu niejako pracę i mógłby się skupić tylko na jednym zespole. Dla Niemca Milan to nadal wielka marka i chciałby poprowadzić ją na szczyt.

Zgodnie z doniesieniami „Di Marzio” kluczowe negocjacje odbędą się w tym tygodniu. Po wszystkim, co zostało już ogłoszone, wielu uważa, że jest to tylko formalność.

Przygotowania do wznowienia rozgrywek

W międzyczasie Milan przygotowuje się do wznowienia obecnego sezonu. Pierwszym spotkaniem „Rossoneri” po przerwie będzie starcie z Juventusem w Pucharze Włoch.

Komentarze

komentarzy