Mocne słowa Roberta Lewandowskiego: Coś we mnie zgasło

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski wystąpił w podcaście „WojewódzkiKędzierski”. Reprezentant Polski ponownie poruszył temat zmiany klubu. Piłkarz Bayernu chce przenieść się do Barcelony, gdyż czuje, że coś w środku zgasło i nie da się tego przeskoczyć.

Jeszcze kilka tygodni temu transfer Roberta Lewandowskiego wydawał się abstrakcją. Teraz trudno wyobrazić sobie, by polski napastnik został w Monachium. Na przestrzeni ostatnich dni padło wiele mocnych słów, które są jednoznaczne. Robert Lewandowski nie wyobraża sobie pobytu w Bayernie podczas sezonu 2022/2023.

Coś zgasło

W podcaście „WojewódzkiKędzierski”, Robert Lewandowski ponownie poruszył temat transferu. Wskazał powód, dlatego chce odejść: Odchodzę, bo chcę więcej emocji w życiu. Do końca nie chciano mnie wysłuchać. Coś we mnie w środku zgasło. I nie da się tego przeskoczyć. Nawet jeśli chcesz być profesjonalny, to nie nadrobisz tego.

Lewandowski ma nadzieję, że Bayern ostatecznie wyrazi zgodę na transfer: Jeśli jesteś w klubie tyle lat, zawsze byłeś w gotowości, byłeś dostępny, pomimo kontuzji i bólu dawałeś z siebie wszystko, to myślę, że najlepiej będzie znaleźć dobre rozwiązanie dla obu stron. A nie szukać jednostronnej decyzji. To nie ma sensu. Nie po takim czasie. Rozumiem jakbym grał tutaj dwa-cztery lata, ale po takiej drodze pełnej sukcesów i z mojej strony gotowości i wsparcia, to tutaj ta lojalność i szacunek są chyba ważniejsze niż ten biznes.