Mourinho chwali swojego rodaka. „Może grać dla każdej drużyny na świecie”

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Portugalska piłka od wielu lat może cieszyć się regularnym dopływem młodych, bardzo uzdolnionych piłkarzy. W ostatnim czasie bez wątpienia kimś takim możemy nazwać Joao Felixa.

Swojego rodaka postanowił pochwalić Jose Mourinho, który stwierdził, że już niebawem ten zawodnik może występować dla największych klubów na świecie.

– Nie można go porównywać z Cristiano Ronaldo, ponieważ byłoby to dość zabawne. Mimo to Joao posiada wielki talent i może grać dla każdej drużyny na świecie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Dla 19-letniego Felixa to dopiero pierwszy sezon, w którym zalicza regularne występy w barwach Benfiki. Jego niesamowity rozwój mimo to przykuł uwagę najlepszych zespołów, w tym Atletico Madryt, Borussii Dortmund czy Manchesteru United. Największym problemem w kupnie napastnika mogą być jednak pieniądze. W jego kontrakcie jest bowiem zapisana klauzula wykupu w kwocie odstępnego 120 milionów euro. Co ciekawe, Filipe Vieira, prezes portugalskiego klubu, zdradził, że zostanie ona podwyższona.

– W tej chwili nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą Felixa. Mamy zamiar wkrótce zwiększyć jego klauzulę. Jest jednym z najlepszych portugalskich piłkarzy młodego pokolenia od czasów Cristiano Ronaldo.

W sprawie swojej przyszłości głos w zeszłym miesiącu zabrał także sam piłkarz.

– Preferuję grę w Hiszpanii czy Anglii? Wolałbym występować w tym pierwszym kraju. Teraz jednak się na tym nie skupiam. Wiem tylko, że moim marzeniem zawsze była gra w największych klubach w Europie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy