„Mourinho pytał mnie o Bayern”

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Plotki na temat zatrudnienia w Bayernie Monachium Jose Mourinho rozpoczęły się jeszcze przed zwolnieniem Niko Kovaca. Portugalczyk od grudnia poprzedniego roku pozostaje bez pracy w zawodzie, a oferta z niemieckiego giganta powinna go skusić.

Zgodnie z ostatnimi informacjami „The Special One” ma jednak małe szanse na przejęcie tego klubu. Władze aktualnego mistrza Niemiec faworytów upatrują głównie w Allegrim, Ten Hagu czy Wengerze (jako opcji tymczasowej). Mimo to Mourinho już jakiś czas temu wspominał, że pobiera lekcje języka niemieckiego. Czy niebawem będą one dla niego przydatne? Wszystko na to wskazuje, że nie.

Mimo to Bastian Schweinsteiger, legenda Bayernu, która miała na pieńku w Manchesterze United z Portugalczykiem, chętnie zobaczyłaby taki scenariusz.

– Mogę sobie wyobrazić Mourinho w Niemczech. Pamiętam, że zawsze pytał mnie o Bayern i Bundesligę. Podczas naszych wyjazdowych meczów w telewizji oglądaliśmy także te ligę. Naprawdę znał każdego gracza, nawet z mniejszych drużyn. Uczył się także niemieckiego. Nie pracował w Bundeslidze, więc raczej skusiłaby go ta oferta.

Dla 56-latka byłaby to szansa na zdobycie kolejnego mistrzostwa w najlepszej lidze na świecie. Po tytułach we Włoszech, Anglii oraz Hiszpanii, brakuje mu jedynie sukcesu w Bundeslidze. Wydaje się jednak, że Bayern ostatecznie postawi na innego szkoleniowca.

Komentarze

komentarzy