Mourinho, Van Gaal, Rodgers i Wenger po sobotnich meczach

Brendan Rodgers o szansach na top 4Mieliśmy dzisiaj swoją szansę na przejęcie kontroli na tym meczem. Nie zagraliśmy na początku z pasją, ale przetrwaliśmy trudny moment. Akcja Markovica i Sterlinga powinna zakończyć się golem. Mógł oddać strzał. Jeżeli decydujesz się podawać to musisz mieć pewność, że zrobisz to dobrze. To było nasze 15 minut w tym meczu, kiedy mogliśmy wywalczyć sobie przewagę na dalszą część gry. Arsenal grałby wtedy bardziej ofensywnie i mielibyśmy dużo miejsca w przodzie, żeby skontrować. Scenariusz tego meczu mógł być inny, ale szczerze, to powinniśmy bronić dużo lepiej. W ostatnich kilku meczach graliśmy bardzo dobrze w defensywie, a dzisiaj to nie był nasz najlepszy dzień. Jesteśmy poza top 4 i mamy jedynie wirtualne szanse na zakwalifikowanie się do Champions League. Arsenal ma dziewięć punktów przewagi, United pięć i mecz z Aston Villa (osiem po zwycięstwie z drużyną Sherwooda). Awans do top 4 jest teoretycznie możliwy, ale musiałby się zdarzyć cud. Nie myślę o zwolnieniu, czy rezygnacji. Teraz myślimy o meczu w Pucharze Anglii.

Louis Van Gaal pytany, czy zadanie na ten sezon (zakwalifikowanie się do Champions League) zostało wykonane, odpowiadaNie, jeszcze nie. Jesteśmy wciąż w wyścigu szczurów. Wygraliśmy z Liverpoolem zmniejszając ich szanse. Teraz zostali pokonani przez Arsenal. My czekamy na mecz z Tottenhamem, który wciąż gra o Champions League i to będzie bardzo ważny mecz. Poza tym mamy 3 mecze przeciwko najlepszym drużynom w Premier League. Teraz czas na mecz z City i czekamy na te derby. To będzie rywalizacja o to, kto zakończy sezon wyżej w tabeli. Musimy go wygrać.

Jose Mourinho o zwycięstwie nad StokeOdnieśliśmy zwycięstwo, na które w pełni zasłużyliśmy. Stoke w defensywie grali świetnie. Mieli bardzo dobrze zorganizowaną formację z ostro grającymi, wysokimi graczami. My kontrolowaliśmy to spotkanie, a gra piłką wyglądała bardzo groźnie. Strzelili gola, na którego nie zasłużyli, ale strzał był nieprawdopodobny. Strzeliliśmy drugą bramkę i mieliśmy kilka szans, żeby zakończyć ten mecz trzecim golem.
O wejściu i zejściu CostyGdybyśmy prowadzili 2-0 to Costa pozostałby na ławce. Było niewielkie ryzyko, ale zostało podjęte po konsultacji z departamentem medycznym. Był z nami w treningu przez ostatnie dwa dni i przerabialiśmy sytuacje boiskowe. Wszystko wyglądało dobrze. Nie straciłem nawet 1% zaufania do lekarzy. Jego kontuzja nie jest dzisiaj najważniejsza. Najważniejsze jest zwycięstwo, a Diego będzie zdrowy na następny mecz. Zrobiliśmy kolejny krok do mistrzostwa. Patrzymy tylko na siebie. Nasi rywale muszą wszystko wygrać i liczyć, że nam przydarzy się okres bez zwycięstw. Jesteśmy w dobrej pozycji i zaczynamy końcowe odliczanie.

Arsene Wenger o top 4Nie mogę powiedzieć, że nic nam już nie grozi, ponieważ wciąż gramy ważne mecze. Chcemy wykorzystać nasz moment i wygrywać kolejne pojedynki. Oczywiście wszystko jest w naszych rękach i musimy koncentrować się na następny meczu.
O mistrzostwie Anglii – (śmiech) Jeśli chodzi o mistrzostwo to tu w zasadzie wszystko jest w rękach Chelsea. Jeżeli będziemy wygrywać do końca sezonu to być może nadarzy się okazja. Jeżeli ją dostaniemy do zrobimy wszystko, żeby ją wykorzystać. Drużyna Mourinho jest jednak w świetnej pozycji i odebranie im tytułu będzie więcej niż trudne.

Komentarze

komentarzy