Mundial w Korei Północnej? To możliwe!

Piłkarski Mundial w Korei Północnej? To możliwe! Kto wpadł na tak niecodzienny pomysł? Mun Dze In, prezydent Korei Południowej. Podczas poniedziałkowej rozmowy z Giannim Infantino Mun zaproponował zorganizowanie mistrzostw świata w 2030 roku przez szereg państw, włącznie z Koreą Północną.

Prezydent Moon jest zwolennikiem zacieśniania stosunków między państwami Azji Północno-Wschodniej. Wspólna organizacja mundialu miałaby na celu szerzenie pokoju. – Jeśli sąsiadujące państwa Azji Północno-Wschodniej wspólnie zorganizowałyby piłkarskie mistrzostwa świata, pomogłoby to szerzyć pokój nie tylko w Korei Północnej i Południowej, ale i w całym regionie. Chciałbym, by prezes Infantino rozważył ten pomysł.

Świeżo upieczony prezydent Korei Południowej od początku swej prezydentury zapowiada dialog z Koreą Północną. Mun Dze In zamierza dążyć do zjednoczenia obu państw. Sprawa wydaje się dla niego bardzo ważna, żeby nie powiedzieć osobista. Rodzice Mun Dze Ina uciekli z Korei Północnej do Korei Południowej z powodu wojny. Zjednoczenie obu państw wydaje się dla niego sprawą kluczową.

Prezydent FIFA, Gianni Infantino, przebywał w Korei Południowej, gdyż to właśnie tam odbywał się finał mistrzostw świata U-20, w którym zatriumfowała Anglia. To dało okazję do rozmowy na temat zorganizowania piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Infantino ma w planach bliższe rozeznanie pomysłu prezydenta Korei Południowej. W najbliższym czasie ma odbyć w tej sprawie rozmowę z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy