Katastrofa na Selhurst! Liverpool oddaje tytuł walkowerem [ZAPIS RELACJI „NA ŻYWO”]

Będziemy się streszczać: Liverpool przegrał dziś w Londynie swoje mistrzostwo. Nie grające o nic Crystal Palace w kilka minut od stanu 0-3 przeszło do sensacyjnego remisu, doprowadzając do skrajnej rozpaczy Luisa Suareza i spółkę. To był absolutnie niesamowity, nieprawdopodobny mecz na Selhurst i absolutnie frajerska porażka koronowanych przedwcześnie zawodników Brendana Rodgersa. Tak, tak, porażka, bo powrót na pozycję lidera z jednym punktem przewagi nad Manchesterem City nie daje zawodnikom „The Reds” praktycznie żadnej nadziei na końcowy sukces. W środę podopieczni Pellegriniego zmierzą się z Aston Villą i do powrotu na tron wystarczy im remis.

Poniżej zapis relacji live z dzisiejszego spotkania:

***

22:53 – FT: CRYSTAL PALACE 3-3 LIVERPOOL

22:52 – piłka meczowa dla Liverpoolu!!! Moses nie trafia jednak w olbrzymim zamieszaniu po rzucie rożnym. Ostatnie sekundy meczu…

22:50 – Gayle bliski hattricka – jego strzał nieznacznie minął słupek bramki Minogleta.

22:48 – Mark C., który nie podyktował trzech rzutów karnych dla gości, dolicza pięć minut do regulaminowego czasu gry.

22:46 – 3:3. DWIGHT GAYLE PO ASYŚCIE INNEGO REZERWOWEGO, MURRAYA! LIVERPOOL TRACI TRZY BRAMKI W KOŃCÓWCE I PRZEGRYWA MISTRZOSTWO ANGLII.

22:44 – wychowanek gospodarzy Victor Moses za Daniela Sturridge’a. 87 minuta meczu.

22:43 – Tom Ince na murawie. Liverpool broni się z całych sił, CP szaleńczo atakuje, a kibice bawią się w najlepsze.

22:38 – oj, dzieje się! Coutinho marnuje świetną okazję, a minutę później… BRAMKA DLA CRYSTAL PALACE. Dwight Gayle! Kontra „Orłów”, Bolasie wykłada piłkę rezerwowemu z numerem 16, a ten pakuje piłkę obok Minogleta!

Świetny mecz w Londynie.

22:36 – a jednak zagra dziś Coutinho. Brazylijczyk za Sterlinga. 12 minut do końca meczu.

ALEŻ BRAMKA! DELANEY huknął pod poprzeczkę ze sporego dystansu, niewielki rykoszet od nogi Johnsona i mamy honorowe trafienie. To pierwsze trafienie Irlandczyka w Premier League.

22:34 – Sterling dostaje podanie od Sturridge’a, ale zamiast do siatki, trafia w Scotta Danna. Chwilę później kontra „The Potters” – Murray trzy metry obok słupka.

22:30 – Murray in, Chamakh on. Wcześniej przegapiliśmy wejście Gayle’a w miejsce Puncheona.

22:25 – dobrze i dojrzale gra dziś Sterling. Młody Anglik jest coraz efektywniejszy w swojej grze – nic dziwnego, że znalazło się dla niego miejsce w jedenastce sezonu. Tymczasem Johnson uderza lewą nogą, wprost w Speroniego.

Scott Dann z żółtą kartką.

21:22 – czy będzie gol numer 100? Tymczasem zapasy Skrtela z Chamakhem i „żółtko” dla Słowaka. Trybuny na Selhurst „cały czas tłuko, ale to tak tłuko…”

21:13 – I TRZECIA. Klepka Suareza ze Sterlingiem i gol Urugwajczyka, który tradycyjnie posyła piłkę między nogami bramkarza. Fantastyczna asysta.

22:12 JEST DRUGA BRAMKA. STURRIDGE. Dwunasta asysta w sezonie Gerrarda. Anglik świetnie gasi dalekie podanie swojego kapitana, zwodzi obrońców i uderza z siedemnastu metrów. Rykoszet i gol. Czy gospodarze zdołają się podnieść?

21:11 – Suarez z kartką za protesty, ale nikt nie obraziłby się, gdyby „The Reds” otrzymali rzut karny, drugi już raz. Arbiter nie jest zbyt łaskawy dla wicelideraaaaa… Sturridge w słupek! Sterling dograł mu piłkę na osiemnasty metr, a Anglik uderzył technicznie w długi róg… Ale fantastycznie broni Speroni. Dobitka Suareza fatalna, wysoko nad poprzeczką. Stuprocentowa sytuacja.

21:05 – Yannick Bolasie poszedł na całość – najpierw efektowny rajd, potem dośrodkowanie – zbyt mocne. Skrzydłowy Crystal Palace ma ogromną ochotę do gry.

21:03 – gramy. Obie drużyny bez zmian, zaczynają gospodarze.

Jeśli Liverpool utrzyma prowadzenie, znów będzie liderem – przynajmniej do środy.

***

HALF TIME: 0-1. Goście prowadzą zasłużenie, ale „The Eagels” mieli dwie okazje do wyrównania. Jednobramkowe prowadzenie to kiepska zaliczka przed drugą połową, dlatego Rodgers zapewne uczuli swoich piłkarzy, by zachowali koncentrację do samego końca. Powinno być ciekawie, wracamy za kwadrans!

21:42 – jeszcze Suraez! Speroni przytomnie wybija jego strzał przy bliższym słupku. Do końca pierwszej części nie powinno zdarzyć się już nic wielkiego – tak przeczuwamy.

21:37 – Suarez marnuje sytuację stworzoną mu przez Sterlinga, który chwilę wcześniej na prawym skrzydle założył siatę Wardowi. Strzał Urugwajczyka nad poprzeczką, akcja Anglika najwyższych lotów.

21:35 – Mile Jedinak! Rozkręciły się „Orły”. Australijczyk posłał prawdziwą bombę pod poprzeczkę bramki „The Reds”, ale znów na drodze stanął Simon Minoglet.

21:33 – ajajaj! Jason Puncheon groźnie z 20 metrów, Minoglet z najwyższym trudem na rzut rożny. To był chytry strzał przy bliższym słupku bramki Belga.

21:30 – Crystal Palace stara się zastosować wyższy pressing. Tymczasem żółta kartka dla Mariappy za zagranie ręką i groźny strzał Suareza z wolnego, z ponad 25 metrów. Strzały: 0-7.

21:22 – Skrtel i Ledley leżą na ziemi po zderzeniu głowami, przerwa w grze. Póki co, defensywnie usposobione „Orły” nie do końca radzą sobie z przekazywaniem zawodników LFC. W ich kontrach najaktywniejszy jest Bolasie, ale równocześnie bardzo chaotyczny.

Po wznowieniu żółta kartka dla Allena.

21:18 – BRAMKA DLA LIVERPOOLU! Gerrard z rzutu rożnego na długi słupek do Allena, który kompletnie niekryty kieruję piłkę do siatki. Joe Ledley zawalił krycie na całej linii!

21:16 – Allen fantastycznie do Johnsona, który wbiegł w pole karne z głębi pola. Jego lob głową mija Speroniego i ląduje tuż nad poprzeczką. Świetna sytuacja gości!

21:08 – Johnson wpada w pole karne, zostaje lekko draśnięty w udo, jednak zamiast karnego Liverpool ma korner. Dośrodkowanie Suareza głową kończy Sakho, obok bramki. Chwilę później kontra „Orłów” i tym razem korner dla nich.

21:05 – Suarez może i nie w pełni sił, ale zdążył już zakręcić rywalami w „szesnastce”. Zagranie wzdłuż bramki wybite na aut.

Na Selhurst jak zwykle fantastyczna atmosfera… To jeden w moich ulubionych stadionów BPL.

Selhurst

21:02 – Sturridge i Sterling, ich pierwszy wypad w pole karne Crystal Palace zakończony na obrońcach gospodarzy.

21:00 – wszystkie kamery na Suareza… „Orły” już po okrzyku motywacyjnym… Zaczęli!

20:56 – duet Nahorny-Pełka skomentuje dzisiejszy mecz. Kapitanami Jedinak i Gerrard, sędziuje Mark Clattenburg.

20:54 – kamyczek do ogródka Crystal Palace – „Orły” od początku rozgrywek zdobyły… 28 bramek. Najmniej, razem z Norwich. Aż trudno uwierzyć…

20:50 – początek już za 10 minut, tymczasem… BBC donosi, że Luis Suarez na rozgrzewce nie czuł się najlepiej. Także Sturridge nie jest w pełni sił po kontuzji. Co z armatami Rodgersa?

20:43 – jeszcze raz „Daily Telegraph”. Tako rzecze Jamie Carragher:

„This is one of Liverpool’s biggest League aims ever,” says Jamie Carragher. „They have to realise that they may not be in this position again. Never mind the title, they have not been in this position for a long time. I was never in a situation like this at Liverpool.”

Fakt Jamie… Cała kariera spędzona na Anfield, a w Twoim pierwszym sezonie poza klubem… wreszcie realna szansa na sukces. Life is brutal.

20:35 – pamiętacie pierwsze spotkanie obu drużyn?

20:31 – Henderson wciąż pauzuje za czerwoną kartkę, drobny uraz wykluczył Coutinho. Tony Pulis ma za to do dyspozycji wszystkich najlepszych zawodników

20:28 – zaczynamy od składów na dzisiejszy pojedynek. „Daily Telegraph” podaje:

Palace: Speroni, Mariappa, Dann, Delaney, Ward, Dikgacoi, Jedinak, Ledley, Bolasie, Puncheon, Chamakh

Liverpool: Mignolet; Johnson, Skrtel, Sakho, Flanagan; Gerrard, Allen, Lucas; Sterling, Sturridge, Suarez

***

Poniedziałkowy wieczór z Premier League to piękna tradycja. Imprez na mieście jak na lekarstwo, zresztą, po weekendzie majowym nie każdy ma ochotę na dalsze podboje. Zamiast tego proponujemy wygodny fotel, herbatę (tak, wiemy, że wybierzecie piwo) i pełen relaks przy świetnym meczu, jaki czeka nas za kilka chwil na Selhurst Park.

Jedenaste w tabeli Crystal Palace podejmie wicelidera z Liverpoolu. Brendan Rodgers i jego podopieczni przyjechali do Londynu, by walczyć o zachowanie szans na pierwsze od ponad dwudziestu lat Mistrzostwo Anglii. Gospodarze długo surfowali na wysokiej fali, wygrywając kolejno z Cardiff, Aston Villą, Evertonem i West Hamem, lecz ostatnio zaznali wreszcie goryczy porażki – podopiecznych Tony’ego Pulisa zatrzymał Manchester City, nowy lider rozgrywek.

A jak będzie dziś? Początek spotkania o 21:00. Relacja „na żywo” pod tym adresem, polecamy co kilka minut odświeżać stronę!