Nadiem Amiri ośmieszył bramkarza Eintrachtu Frankfurt [WIDEO]

Nadiem Amiri

Nadiem Amiri to piłkarz, który nie zddobywa wielu bramek. W spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt piłkarz Bayeru Leverkusen zaprezentował jednak umiejętności strzeleckie na najwyższym poziomie.

Nieoczekiwany błysk piłkarza zespołu z Leverkusen

Nadiem Amiri w tym sezonie jest ważną postacią zespołu „Aptekarzy”. Niemiec afgańskiego pochodzenia wystąpił od początku rozgrywek w 13 meczach Bundesligi, w których zdobył dwa gole i zaliczył sześć asyst. Chociaż 24-letni pomocnik czasami ma udział przy golach – poprzez asysty pierwszego i drugiego stopnia – rzadko samemu kieruje piłkę do bramki.

To, co pokazał w meczu z Eintrachtem to był jednak prawdziwy majstersztyk! Piłkarz Bayeru Leverkusen otworzył wynik spotkania w 10. minucie. 24-latek z łatwością poradził sobie z obrońcą, a następnie zawstydził bramkarza drużyny z Frankfurtu.

Bayer ostatecznie stracił punkty

Chociaż Nadiem Amiri szybko otworzył wynik meczu, nie przełożyło się to na trzy punkty dla jego zespołu. Ostatecznie to Eintracht wygrał spotkanie 2:1. Najpierw w 22. minucie wyrównał Amin Younes, a następnie Edmund Tapsoba (54′) skierował piłkę do własnej siatki.

Aktualnie Bayer z 28 punktami na koncie jest wiceliderem Bundesligi, natomiast Eintracht wskoczył na ósmą pozycję, gromadząc 20 punktów.