Ranking CIES: Poznaliśmy najdroższą drużynę w historii futbolu

Który klub wydał na swoją kadrę najwięcej w historii futbolu?
Który klub wydał na swoją kadrę najwięcej w historii futbolu?

Sumy wydawane na transfery przez piłkarskie kluby z każdym kolejnym okienkiem transferowym nas szokują. Nic zatem dziwnego, że aktualnie najlepsze zespoły w Europie posiadają kadry, które są najdroższymi w historii pod względem wydanych na nie kwot. Który klub zainwestował jednak najwięcej w celu skompletowania swojej aktualnej kadry? Zobaczcie sami.

Bez wątpienia nie zaskoczymy was potwierdzając, że na czele znajduję się Manchester City. „Obywatele” mogą pochwalić się najdroższym składem w historii futbolu po wydaniu 878 milionów euro na transfery wszystkich zawodników. Tabela opublikowana przez Obserwatorium Piłkarskie CIES udowadnia, że liderzy Premier League wydali więcej niż jakikolwiek inny zespół  na świecie.

Tuż za ekipą z Etihad Stadium znajduję się Paris Saint-Germain. Skompletowanie drużyny Paryżan to wydatek 805 milionów euro, z czego ponad jedna czwarta została przeznaczona na zakup Neymara z Barcelony. Podium zamyka Manchester United, z kolei następne lokaty zajmuje Barcelona, Chelsea i Real Madryt.

W pierwszej dwudziestce rankingu znajduję się aż dziewięć klubów z Premier League. Oprócz City, United i Chelsea jest to Liverpool, Arsenal, Everton, Tottenham, Southampton oraz Crystal Palace. Średnia wydatków na kadrę drużyn z angielskiej ekstraklasy wynosi 291 milionów euro, co znacznie przewyższa kwoty z La Liga (131), Serie A (124), Bundesligi (113) oraz Ligue 1 (97).

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy