Najgorsi wśród najlepszych – Benevento wciąż bez zdobyczy punktowej

Po ostatniej kolejce Serie A zwykłemu kibicowi mogło być po prostu żal Benevento Calcio. Klub ten, choć był bardzo bliski wywalczenia pierwszych punktów w sezonie, ponownie przegrał. Dla beniaminka była to trzynasta ligowa porażka z rzędu, co powoduje, że Benevento jest dziś najgorszym spośród najlepszych klubów Europy.

Po awansie do Seria A Benevento nie idzie najlepiej. Klub całkowicie nie radzi sobie w nowych realiach. Sezon rozpoczął od dotkliwej porażki w Pucharze Włoch – 0:4 z Peruggią. Mecze ligowe także nie idą beniaminkowi tak, jakby chcieli tego kibice tej drużyny.

W pierwszych dwunastu spotkaniach w Serie A Benevento zanotowało… dwanaście dotkliwych porażek. Realna możliwość wywalczenia punktu pojawiła się dopiero w ostatni weekend. W ramach 13. kolejki ligowej Benevento zmierzyło się wówczas na własnym stadionie z Sassuolo.

Dzięki bramce Armenterosa z 66. minuty, gospodarzom udało się osiągnąć remis. Wynik 1:1 utrzymywał się bardzo długo – aż do doliczonego czasu gry. Wówczas to podyktowany został rzut karny dla Sassuolo. Ku radości kibiców Benevento, strzał Berardiego zdołał obronić jednak Brignoli. Euforia trwała jednak bardzo krótko. Po chwili piłkę do siatki skierował bowiem Peluso, w 94. minucie ustalając wynik spotkania na 2:1.

W tak pechowy sposób Benevento Calcio zanotowało zatem trzynastą ligową porażkę w tym sezonie. Drużyna ta pozostaje jedyną, spośród ekip grających w liczących się europejskich ligach, która nie zdobyła jeszcze w tym sezonie choćby jednego punktu.

Parząc na inne spośród najlepszych 20 lig na naszym kontynencie, niemal nigdzie nie znajdziemy podobnego przypadku. W ogromnym dołku jest FC Koeln, ale nawet Niemcy w dwunastu kolejkach zdołali zebrać dwa punkty. Kiepsko idzie też francuskiemu Metz (cztery punkty po 13 kolejkach).

Do tych dwóch ekip oraz – rzecz jasna – Benevento dołożyć należy jeszcze St. Polten z Austrii. Są to jedyne cztery ekipy, spośród wszystkich 20 najlepszych lig na kontynencie, które osiągają w tym sezonie mniej niż 0,4 punktu na mecz.

Przy ich rezultatach nieźle wyglądają nawet mocno krytykowane Crystal Palace (0,42 punktu na mecz) czy UD Las Palmas (0,5 punktu na mecz), a wynik 0,57 punktu na mecz, jaki w tej chwili osiąga Pogoń Szczecin wydaje się wynikiem wręcz nieosiągalnym.

Najlepszą spośród najgorszych drużyn owych lig jest w tym momencie FC Sion, sensacyjnie zajmujący obecnie miejsce na dnie tabeli ligi szwajcarskiej. Klub ten ma jednak w swoim dorobku aż 14 „oczek”, co daje mu średnią 0,93 punktu na mecz, co – jak na drużynę ze strefy spadkowej – jest wynikiem bardzo dobrym.

Pozostałe drużyny okupujące aktualnie ostatnie miejsca w najlepszych 20 ligach europejskich zgarniają średnio około 0,7 punktu na mecz. Czy Benevento zdoła się jeszcze odrodzić i choćby na koniec sezonu osiągnie taki wynik? Póki co nic tego nie zapowiada. Następna okazja do przełamania się nastąpi jednak już w poniedziałek – podczas wyjazdowego meczu z Atalantą.

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400 zł

Komentarze

komentarzy