Największe zadymy podczas derbów Łodzi

zadyma

Już 12 sierpnia o godzinie 20:00 odbędzie się mecz, Widzew Łódź – ŁKS Łódź. Pojedynek ten zawsze podgrzewa atmosferę w świecie kibicowskim. Podczas spodkań między dwoma nienawidzącymi się drużynami, często dochodziło do burd. Sprawdź największe zadymy w derbach Łodzi.

⬅️ Kliknij tutaj, aby skorzystać z promocji ⬅️

Zasady promocji

  1. Otwórz konto z kodem GRAMGRUBO
  2. Wpłać dokładnie 40 złotych
  3. Postaw swój pierwszy kupon na dowolne zdarzenia za 38 złotych
  4. Po rozliczeniu postaw kupon SOLO za 2 złote na wygraną Widzewa Łódź lub ŁKSu Łódź w tym miejscu
  5. Jeżeli wybrana drużyna wygra to 176 złotych trafia na konto depozytowe!

Największe zadymy w derbach Łodzi

Widzew Łódź i ŁKS Łódź to jedne z dwóch najbardziej zwaśnionych drużyn w Polsce. Mecze między tymi drużynami sprawiają, że na trybunach zawsze robi się gorąco. Pierwszy mecz między zespołami odbył się w 1911 roku. Od tamtego momentu mecze te przybierają wysoką rangę. Obydwa zespoły nienawidzą się z racji rywalizacji. Kluby pochodzą z tego miasta, osiągnęły wiele sukcesów na polskim podwórku. O wrogim nastawieniu świadczą nie tylko wyzwiska pomiędzy fanami oraz obraźliwe graffiti na murach. Często w historii starć obu zespołów dochodziło do burd między kibicami.

68. derby Łodzi rozegrane w Maju 2022 roku, przyniosły spore zniszczenia na stadionie ŁKS-u. Kibole drużyny ze Stadionu im. Władysława Króla, ostrzeliwali sektor drużyny przyjezdnej racami i fajerwerkami. Fani Widzewa, w ramach odwetu dopuścili się zniszczenia sektora, na którym przebywali. Mecz został przerwany a na trybuny, aby uspokoić sytuację wkroczyła ochrona. Koszty dewastacji sektora drużyny przyjezdnej zostały wycenione na około 120 tysięcy złotych. Zniszczenia objęły między innymi: elewacje, wygrodzenie sektora oraz około 150 krzesełkach, które w części były nadpalone.

16 października 2016 roku odbyło się derbowe stracie. Przed meczem kibice Widzewa zgromadzili się w centrum miasta, aby zaprotestować przeciwko zakazu stadionowemu dla Widzewiaków. Następnie doszło do ustawki pomiędzy fanami ŁKS-u oraz Widzewa w parku Poniatowskiego. Jak informuje rzecznik policji, zatrzymanych zostało 30 osób.

Przed 60. derbami Łodzi. Miasto w okolicach Stadionu ŁKS-u zostało sparaliżowane na jakiś czas. Grupy kiboli jednej i drugiej drużny wzięły udział w bójce. Do akcji wkroczyła policja. Kibice obrzucili kamieniami policjantów. 9 funkcjonariuszy zostało rannych w wyniku ataku fanatyków. Aby uspokoić sytuację, policja została zmuszona użyć armatek wodnych. Z powodu burdy część autobusów musiało zmienić trasę jazdy. W wyniku walk z funkcjonariuszami zostało zatrzymanych 5 osób.

Kiedy odbędą się derby Łodzi?

Mecz Widzew Łódź – ŁKS Łódź odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 20:00. Wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane, co oznacza ze stadion Widzewa zostanie wypełniony po brzegi. Na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź zabraknie kibiców ŁKS-u, z powodu zakazu stadionowego.

Fot. PressFocus

Komentarze

komentarzy