Napastnik ŁKS-u zdobył pierwszego hat-tricka w karierze

Życie piłkarza może rozkręcić się po trzydziestce? Rafał Kujawa już dawno temu zadebiutował w ekstraklasie. Jednak dopiero w meczu z Koroną zdobył swojego pierwszego hat-tricka.

Rafał Kujawa to rodowity łodzianin i wychowanek ŁKS-u. Po raz pierwszy wystąpił w barwach rodzimego klubu 3 listopada 2017 roku. Wtedy Rycerze Wiosny podejmowali Wisłę Kraków. Napastnik zmienił wówczas Marcina Klatta. Występował w barwach ŁKS-u przez pięć lat, aczkolwiek liczba zdobytych przez niego bramek nie mogła zachwycać. W tym okresie zdobył ich bowiem zaledwie osiemnaście.

Przez kolejne pięć lat Rafał Kujawa błąkał się po niższoligowych zespołach. Grał m.in. w Niecieczy, GKS-ie Katowice oraz Stomilu Olsztyn. W 2017 roku wrócił do ŁKS-u, z którym pokonał drogę z II ligi do ekstraklasy. W ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem zespołu, który awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zdobył dziesięć bramek.

Chociaż Rafał Kujawa jest nominalnym napastnikiem, nigdy nie słynął ze skuteczności. Po trzydziestce jednak się trochę rozkręcił. Poprzedni sezon pod względem bramek był faktycznie jego najlepszym w karierze. A w tej kolejce ekstraklasy zdobył pierwszego oficjalnego hat-tricka w karierze seniorskiej.

Napastnik okazał się katem dla kieleckiej Korony. ŁKS, dzięki wyczynowi Kujawy, pokonał rywala w walce o utrzymanie 4:1. Łodzianie wciąż zajmują ostatnie miejsce w lidze, ale do bezpiecznego miejsca tracą już cztery punkty. Kto wie, może dzięki kolejnym bramkom Kujawy, ŁKS-owi uda się utrzymać?

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy