Naturalny awans. Czy Maciej Skorża zostanie selekcjonerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

W marcu 2018 roku, Maciej Skorża opuścił Polskę i poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To właśnie w tym kraju, 47-letni trener otrzymał ofertę pracy. Skorża od prawie dwóch lat prowadzi reprezentację U-23. Po zmianach w dorosłej kadrze ZEA, wydaje się całkiem prawdopodobne, że Polak obejmie główną reprezentację. 

Pierwszym testem dla Macieja Skorży był turniej Asian Games. Drużyna Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23 rywalizowała w grupie z Syrią (U-23), Timorem Wschodnim oraz Chinami (U-23). Kadrze prowadzonej przez polskiego szkoleniowca udało się awansować do fazy pucharowej, pokonując w 1/8 finału Indonezję U-23, a w 1/4 wygrywając z Koreą Północną U-23.

Marsz po finał tego turnieju został zatrzymany przez japońskich zawodników. Zjednoczonym Emiratom Arabskim udało się jednak wygrać rywalizację o trzecie miejsce z rówieśnikami z Wietnamu. Patrząc na wszystkie spotkania tej kadry, federacja zapewne może być zadowolona z pracy Skorży.

Nic dziwnego, że Polak jest głównym faworytem do objęcia stanowiska selekcjonera dorosłej kadry. Tak twierdzi m.in. „Emirates News”. Reprezentacja, którą prowadził Bert van Marwijk, zanotowała w ostatnim czasie rozczarowujące wyniki. Drużynie w Pucharze Państw Zatokowych nie udało się wyjść z grupy A, gdzie rywalizowali z Katarem, Irakiem oraz Jemenem.

Czy następcą Holendra zostanie Maciej Skorża?

Komentarze

komentarzy