Nawałka operowany, a szewc bez butów chodzi

adas

Selekcjoner reprezentacji polski, Adam Nawałka, przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł oraz chrząstki stawowej, jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Do urazu trenera doszło podczas jednego ze zgrupowań.

Do zabiegu doszło w czwartek i jak wiadomo, przeszedł on bardzo dobrze. Nawałkę operowali dr Jacek Jaroszewski oraz dr Karol Balcerkiewicz. Po zabiegu obaj lekarze stwierdzili, że obyło się bez komplikacji. Selekcjoner zabiegł zniósł bardzo dobrze, a teraz czeka go rehabilitacja, która nie powinna być jednak problemem, ponieważ Nawałka jeszcze w trakcie kariery piłkarskiej wielokrotnie musiał przechodzić ten żmudny proces. Tym razem potrwa pięć tygodni.

Trener zdecydował się poddać temu zabiegowi właśnie teraz nie bez powodu. Termin ten był dokładnie zaplanowany na przerwę w grze naszej reprezentacji. Nawałka chce być w pełni gotowy na marcowy pojedynek z Czarnogórą, który może okazać się bardzo ważnym krokiem w stronę awansu. Jak więc widać, selekcjoner reprezentacji Polski po raz kolejny zachował się, jak na profesjonalistę przystało.

Jak się okazało, nie tylko trener doznał jednej z najbardziej popularnych kontuzji w piłce nożnej. Także dr Jacek Jaroszewski musiał poddać się podobnemu zabiegowi. Jednak w jego przypadku kontuzja jest nieco bardziej poważna, gdyż przypomina tę Arkadiusza Milika.

dr

Polski Związek Piłki Nożnej co prawda ze względu na długą przerwę reprezentacyjną ma nieco mniej pracy, ale to również doskonały moment na odbieranie nagród. Parę dni temu sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki, odebrał nagrodę od UEFA w kategorii Best Commercial Partnership. Wręczenie odbyło się na prestiżowej gali UEFA Kiss Marketing Awards 2016, która odbyła się w Grecji.

Komentarze

komentarzy