NC+ traci Ligę Mistrzów

2231_tv-serial_ukraine

Na rynku telewizyjnym związanym ze sportem trwa zażarta walka o prawa do pokazywania wszelkiego rodzaju rozgrywek piłkarskich mogących przyciągnąć widza. Do najbardziej prestiżowych, a tym samym najlepiej oglądanych, należy piłkarska Champions League. Od sezonu 2018/2019, by zobaczyć w akcji pucharowe starcia Realu, Barcelony, Bayernu i innych klubów, będziemy musieli włączyć kanały telewizji Polsat.

Informację na ten temat podał branżowy portal Sportbusiness.com, a potwierdzenie tych doniesień przekazał „Super Express”. Oznacza to, że od sezonu 2018/2019 platforma NC+, jeżeli chodzi o piłkę nożną, pozostanie jedynie z prawami do transmitowania na wyłączność rozgrywek Premier League. Poza tym NC+ transmituje niektóre spotkania Ligi Europy oraz sześć z ośmiu meczów Ekstraklasy (dwa pokazywane są na antenie Eurosportu 2).

W walce o Ligę Mistrzów Polsat wygrał z TVP, Eurosportem, NC+, a także Eleven, które w ostatnich latach przejęło od NC+ prawa do transmisji La Liga, Ligue 1 oraz Serie A. Tym razem stacja, której twarzami są m.in. Tomasz Smokowski czy Andrzej Twarowski, po raz kolejny zostanie pozbawiona możliwości transmisji wielu prestiżowych meczów przyciągających kibiców przed telewizory. Na ten moment nie są jeszcze znane szczegóły związane z tym, jak będą pokazywane rozgrywki Champions League przez Polsat.

 

Komentarze

komentarzy