Nie będzie mocnego transferu Milanu. Dani Olmo trafi do Bundesligi!

Dani Olmo to jeden z ciekawszych zawodników młodego pokolenia dostępny na rynku transferowym. Hiszpański piłkarz łączony był z wieloma klubami, m.in. z Barceloną. Ostatnie dni sugerowały jednak, że 21-latek trafi do Milanu. Najnowsze doniesienia wykluczają przeprowadzkę do Mediolanu. Olmo jest już bardzo bliski przenosin do Bundesligi. Piłkarz ma podpisać kontrakt z RB Lipsk.

Chęć opuszczenia Dinamo Zagrzeb przez Olmo jest jak najbardziej zrozumiała. Dani to jeden z lepszych zawodników ligi. Dodatkowo piłkarz z dobrej strony zaprezentował się w Lidze Mistrzów, zdobywając dwa gole oraz zaliczając jedną asystę w 6 meczach. Nie możemy także zapominać o statystykach tego gracza z eliminacji do prestiżowych rozgrywek. W pięciu spotkaniach Olmo udało się uzbierać 3 bramki i 3 ostatnie podania do partnerów z drużyny.

Dobra postawa Daniego pozwoliła mu zadebiutować w dorosłej reprezentacji. 21-latek wystąpił w rywalizacji eliminacyjnej do Euro 2020. W starciu z Maltą, Olmo wszedł z ławki i zdobył swojego premierowego gola dla kadry. Mimo dużej rywalizacji w reprezentacji, ofensywny gracz wierzy w powołanie na mistrzostwa europy. Szanse zawodnika na udział w tym turnieju byłyby niewielkie, gdyby drugą część sezonu piłkarz spędziłby w lidze chorwackiej.

Dlatego też, Olmo naciskał na transfer już w styczniu. Przy zmianie zespołu sprzyja zawodnikowi fakt, iż obecny kontrakt z Dinamo ważny jest do końca czerwca 2021 roku. Zimowe okno wydaje się zatem nie tylko idealną okazją dla samego gracza, ale również dla ekipy z Zagrzebia, by zarobić na transakcji odpowiednie pieniądze.

Wiele drużyn wykazywało zainteresowanie 21-latkiem. Pościg o utalentowanego Hiszpana wygrał jednak Lipsk. Jak informują media, zespół z Bundesligi uzgodnił warunki transferu z Dinamo, efektem czego Olmo pożegnał się z drużyną i wyruszył do Niemiec, by przejść testy medyczne. Dokładna kwota transferu nadal nie jest znana, a dziennikarze podają różne warunki. Mówi się, że razem z bonusami Dinamo Zagrzeb może zarobić około 35 milionów euro.

Wybór Lipska wydaje się dla Olmo dobrym posunięciem. Drużyna prowadzona przez Nagelsmanna prezentuje się w tym sezonie wyśmienicie, co potwierdza pozycja lidera w Bundeslidze. Dodatkowo, klub jest obecnie najlepszą ekipą w kontekście ofensywy, mając na swoim koncie 51 bramek. Dani powinien zatem mieć sporo okazji, by przekonać selekcjonera Hiszpanii do powołania na Euro 2020.

 

Komentarze

komentarzy