Nie żyje Gerd Muller, legendarny piłkarz Bayernu Monachium

Piłkarski świat obiegła bardzo smutna informacja. W niedzielny poranek zmarł legendarny piłkarz Bayernu, Gerd Muller. Miał 75 lat. 

Trudno przejść obojętnie obok wyników Gerda Mullera. Mowa zarówno o statystykach z klubu, jak i reprezentacji. W barwach Bayernu Monachium, Gerd Muller strzelił aż 566 goli w 607 meczach, ustanawiając wiele rekordów. Nie tylko tych związanych z zespołem „Bawarczyków”, ale również całej ligi.

W reprezentacji Gerd Muller również radził sobie wybitnie. Statystyka 68 bramek w 62 występach może robić ogromne wrażenie.

Nie żyje Gerd Muller

Od kilku lat legendarny napastnik Bayernu Monachium zmagał się z chorobą Alzheimera. W niedzielne popołudnie ekipa „Bawarczyków” poinformowała o śmierci Gerda Mullera. W takich słowach legendę pożegnał prezydent klubu, Herbert Hainer – To bardzo smutny dzień dla Bayernu, a także wszystkich fanów. Gerd Muller był najlepszym napastnikiem, jakiego oglądaliśmy na boisku. Dodatkowo był wspaniałą osobą, osobowością światego futbolu. Jesteśmy zjednoczeni w głębokim smutku z jego żoną Uschi, a także całą rodziną. Bez Gerda Mullera Bayern nie byłby klubem, który wszyscy kochamy. Jego imię i pamięć o nim będą wieczne. 

Komentarze

komentarzy