Niemożliwe, a jednak… Vejinović wraca do Arki

Oficjalna strona Arki Gdynia podała dziś informację, w którą trudno uwierzyć. Do klubu z Gdynii wrócił Marko Vejinović, który w poprzednim sezonie na wiosnę był jednym z najlepszych zawodników w Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że zimą tego roku (w lutym – przyp.red) Holender trafił do klubu z Trójmiasta w ramach wypożyczenia z AZ Alkmaar. Właściwie nie potrzebował czasu na adaptację, bo z miejsca stał się jednym z najlepszych piłkarzy nie tylko w Arce, ale w całej lidze. W 14 spotkaniach zdobył 5 bramek, a poza tym w niemal każdym meczu, w którym grał, prezentował naprawdę dobry poziom. To właśnie głównie dzięki 29-latkowi Arka utrzymała się w lidze.

Latem było niemal pewne, że Holender odejdzie z gdyńskiego klubu. Powód? Oczywiście pieniądze, ponieważ Alkmaar chciał za swojego piłkarza zbyt dużych pieniędzy Nie ma co się zresztą dziwić, ponieważ sam zapłacił za niego w 2018 roku 1,25 miliona euro. Sytuacja wyglądała więc tak, że żaden polski klub nie był w stanie pozyskać Vejinovicia. Ten faktycznie wrócił więc do Holandii.

Wszystko się zmieniło, gdy Holendrzy pogodzili się z tym, że nikt nie zapłaci za 29-latka takiej sumy, jaką chcieli. Rozwiązali więc z nim kontrakt, a to bardzo szybko starało się wykorzystać Zagłębie Lubin. Gdy wydawało się, że właśnie tam trafi Vejinović, nagle do gry wkroczyła Arka, która swojemu byłemu piłkarzowi zaproponowała jeszcze lepsze warunki finansowe. I to wystarczyło, by ten znowu zagrał w gdyńskim klubie.

Cóż, powrót Vejinovicia do Arki, to oczywiście dobra wiadomość dla fanów drużyny z Gdyni, ale także dla całej ligi. Tym bardziej że Holender podpisał umowę na trzy lata. Jeśli ściągać do Ekstraklasy obcokrajowców, to właśnie takich, którzy zwiększą jej poziom.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy