Niepewna przyszłość Gonzalo Higuaina. Milan nie jest przekonany do wykupu napastnika?

Wydawać by się mogło, że Milan w kontekście transferu napastnika wykonał pracę idealną. Gonzalo Higuain dołączył do mediolańskiego zespołu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Kiedy wszyscy spodziewali się, że „Rossoneri” zdecydują się na transfer definitywny, taki scenariusz w ostatnich tygodniach stanął pod ogromnym znakiem zapytania. 

Niektórzy powiedzą, że stwierdzenie, iż Higuain był niechciany w Juventusie jest przesadzone. Fakty są jednak brutalne. „Stara Dama” po transferze Cristiano Ronaldo musiała pożegnać się z jednym ofensywnym zawodnikiem. Wybór padł na Argentyńczyka. Gonzalo w trakcie letniego okna był łączony z kilkoma europejskimi klubami. Ostatecznie 31-latek trafił do Milanu. Zespół z San Siro zrealizował deal bardzo rozsądnie. „Rossoneri” wypożyczyli napastnika (koszt wyniósł 16 milionów funtów), gwarantując sobie jednocześnie możliwość wykupu piłkarza za około 32 miliony funtów. Według ostatnich doniesień z Włoch, Milan może nie skorzystać z takiej oferty.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso nie jest do końca zadowolony z poczynań Argentyńczyka. Zarząd Milanu oczekiwał, że Gonzalo Higuain zagwarantuje drużynie znacznie większą liczbę bramek. Jak na razie, napastnik Milanu strzelił pięć goli w Serie A oraz dorzucił dwa trafienia w Lidze Europy. Na decyzję klubu mogła wpłynąć obecna dyspozycja zawodnika. Wystarczy powiedzieć, że Gonzalo ostatnie trafienie w lidze zanotował 28 października w meczu z Sampdorią. Od tego momentu Higuain nie mógł znaleźć recepty na pokonanie bramkarza.

Niemoc strzelecka wywołuje w otoczeniu zarządu klubu burzliwą dyskusję. Czy zatem wykup 31-latka, który spisuje się nieco poniżej oczekiwań jest rozsądną opcją? Według Gazzetta dello Sport, Argentyńczyk najprawdopodobniej wróci do Juventusu, jeśli przedstawiciele Milanu nie zmienią swojej decyzji.

A może Premier League?

Całą sytuację może wykorzystać londyńska Chelsea. Gonzalo Higuain był niejednokrotnie łączony z transferem do „The Blues”. Wszystko za sprawą trenera zespołu. Maurizio Sarri współpracował z Gonzalo w trakcie swojej przygody w Napoli. To właśnie pod opieką włoskiego szkoleniowca Higuain zaliczył niesamowity sezon w Serie A, kiedy to strzelił w lidze łącznie 36 bramek.

Na przeszkodzie transakcji może stanąć przede wszystkim wiek napastnika. Chelsea w ostatnim czasie słynie z bardzo rygorystycznej zasady co do liczby wiosen piłkarzy. Klub ze Stamford Bridge niechętnie zapatruje się na wydawanie pieniędzy, kiedy zawodnik przekracza próg 30 lat. To właśnie ten powód był głównym czynnikiem, dlaczego Gonzalo Higuain nie trafił do Londynu już latem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy