Niepokojący stan zdrowia Pele – „Nie chce wychodzić z domu”

Jeden z największych piłkarzy. Pele to prawdziwa ikona futbolu XX wieku. Brazylijski napastnik podczas swojej kariery osiągnął niesamowitą liczbę bramek. Obecnie trudno tak naprawdę miarodajnie ocenić i porównać dokonania 79-latka do wyników takich graczy jak Messi czy Ronaldo. Nikt jednak nie ma wątpliwości. Pele był wybitnym zawodnikiem. W ostatnim czasie, Brazylijczyk przeżywa bardzo trudne chwile. Opowiedział o tym syn byłego piłkarza.

Pewnym kwestii w życiu nie da się oszukać. Jedną z nich jest oczywiście wiek. Co prawda współczesna medycyna pozwala przedłużyć ludzkie życie nawet o kilka, kilkanaście lat. Choroby związane z podeszłym wiekiem są jednak nieuniknione. Z Problemami zdrowotnymi zmaga się Pele. Brazylijczyk zmagał się z dolegliwościami związanymi z biodrem, dlatego wstawiono 79-latkowi protezę.

Ograniczenia ruchowe dla wybitnego sportowca są uciążliwe. Sytuację zdrowotną swojego ojca skomentował syn Pele. Przyznał on w rozmowie z mediami, iż 79-latek ma problemy zarówno w zakresie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – Wyobraź sobie, że jesteś królem. On zawsze był niezwykłą postacią. Na ten moment nie chce nawet chodzić. Jest zawstydzony, omija możliwość opuszczenia domu, gdyż nie chce być widziany w takim stanie. Odrzuca praktycznie wszystko, co związane z wyjściem na zewnątrz.

Dodatkowo jest bardzo delikatny. Ma protezę stawu biodrowego, a jego rehabilitacja nie była odpowiednio przeprowadzona. Ma zatem problem z mobilnością. Wywołuje to u niego stany depresyjne – zakończył syn Pele.

W czerwcu minie dokładnie 50 lat od pamiętnego finału Mistrzostw Świata w Meksyku. Brazylia pokonała w finale tych rozgrywek reprezentację Włoch 4-1, a jedną z bramek strzelił Pele. 79-latek zakończył cały turniej z czterema trafieniami.

Komentarze

komentarzy