Nieunikniona decyzja. Co z igrzyskami olimpijskimi?

W związku z koronawirusem imprezy sportowe są przekładane. Już teraz wiemy, że zaplanowane na ten rok ME w piłce nożnej nie odbędą się zgodnie z planem. Patrząc na sytuację w wielu krajach, przygotowania sportowców do igrzysk olimpijskich z pewnością są utrudnione. MKOI nadal jednak nie podjął decyzji w sprawie przełożenia jednego z największych i najważniejszych eventów sportowych. Czy odwołanie IO w Tokio jest kwestią czasu?

Przy aktualnych wydarzeniach na świecie, sport schodzi na daleki plan. Nielicznie dyscypliny nadal rywalizują, mimo panującej pandemii. Do igrzysk olimpijskich sportowcy przygotowują się kilka lat. Niektórzy specjalnie nastawieni są na tę prestiżową imprezę w danym roku, gdyż celują w najwyższą formę w swojej karierze. Dlatego też, okres tuż przed rozpoczęciem zmagań z pewnością jest dla wielu niezwykle intensywny.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Przygotowania sportowców zostały zahamowane przez koronawirusa. Większość obozów jest odwoływanych. Na ten moment, trudno wyobrazić sobie, by rozpoczęcie IO w Tokio, które zaplanowane jest na 24 lipca 2020 roku, odbyło się zgodnie z harmonogramem.

Jak na razie, MKOI, czyli Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie zamierza podejmować żadnej decyzji. We wtorek pojawił się komunikat, w którym otrzymujemy informacje, iż impreza odbędzie się zgodnie z planem –  Sytuacja wokół wirusa COVID-19 wpływa na przygotowania do IO w Tokio 2020. MKOI pozostaje w pełni zaangażowany w igrzyska olimpijskie. Do imprezy pozostały ponad cztery miesiące, więc nie ma potrzeby, by podejmować drastyczną decyzję. Wszelkie spekulacje w tym momencie przyniosą jedynie negatywne efekty.

Przy takim rozwoju pandemii, szanse na zorganizowanie igrzysk olimpijskich wydają się znikome. Komitet z pewnością będzie próbować ratować sytuację do ostatniego momentu. Decyzja związana z odwołaniem imprezy wydaje się jednak nieunikniona.

Komentarze

komentarzy