Norweski talent może trafić do Milanu!

Za sprawą Erlinga Haalanda, norweska piłka jest znaczniej częściej obserwowana przez skautów. Nowym, głośnym nazwiskiem z tego kraju jest Jens Petter Hauge. 20-latek rozgrywa genialny sezon w ekipie Bodo/Glimt. Zainteresowanie zawodnikiem wykazuje Milan. Mediolański zespół niedawno mierzył się z drużyną Hauge’a w ramach eliminacji do Ligi Europy.

Jens Petter Hauge jest wychowaniem ekipy Bodo/Glimt. W sierpniu 2018 roku Norweg trafił na wypożyczenie do Aalesunds FK, gdzie rozegrał raptem 6 spotkań, spędzając na murawie nieco ponad 150 minut. Kilka miesięcy później Hauge wrócił do klubu, zyskując powoli miejsce w składzie Bodo/Glimt.

Od początku 2020 roku, Jens Petter spisuje się bardzo dobrze. 20-latek zdobył 14 goli oraz zaliczył 9 asyst w 17 ligowych spotkaniach. Dodatkowo, ofensywny gracz strzelił trzy bramki i zanotował dwa ostatnie podania do partnerów z drużyny w trakcie eliminacji do Ligi Europy. Jeden gol i jedna asysta przypadają na przegrany 2:3 mecz z Milanem.

Jens Petter Hauge trafi do Serie A?

Mediolańska ekipa była pod ogromnym wrażeniem gry Hauge’a. Jak donosi Fabrizio Romano, włoski klub rozpoczął rozmowy z Bodo/Glimt w sprawie transferu piłkarza. Już wkrótce Milan ma złożyć konkretną propozycję za gracza, który występuje na lewym skrzydle.

Komentarze

komentarzy