Nowa opcja dla Arkadiusza Milika? Możliwy powrót do Bundesligi!

Milik Napoli
Arkadiusz Milik

Nadal nie wiadomo, gdzie będzie grać Arkadiusz Milik podczas sezonu 2020/2021. Plany w kontekście przeprowadzki do Juventusu najprawdopodobniej legły w gruzach. Według doniesień mediów, Polak w ostatnim czasie zaczął nawet rozważać pobyt w Neapolu do końca kontraktu. Być może dla 26-latka pojawi się nowa, atrakcyjna opcja.

Priorytetem reprezentanta Polski były przenosiny do Turynu. Milik miał otrzymać konkretną rolę u Maurizio Sarriego. W związku z tym, iż włoski szkoleniowiec został zwolniony z Juventusu, szanse Milika na transfer do mistrza kraju znacząco spadły. Andrea Pirlo niespecjalnie rozważa kandydaturę Milika, a spore żądania Napoli zniechęcają turyński zespół.

RB Lipsk rozważa transfer Milika?

Czas ucieka, a sytuacja Arkadiusza Milika nadal nie jest rozstrzygnięta. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż gracz Napoli może stanąć przed dużą szansą. Jak informuje bowiem Baris Yurduseven z tureckiego TRT Spor, Milik jest brany pod uwagę przez RB Lipsk.

Skąd media z Turcji miałyby mieć konkretną informację na ten temat? Ekipa Nagelsmanna rozważała sprowadzenie Alexandera Sorlotha, który reprezentuje barwy Trabzonsporu. Lipsk ma rzekomo odrzucić opcję transferu norweskiego snajpera na rzecz reprezentanta Polski.

Powrót do Bundesligi

Gdyby przeprowadzka Milika do Lipska stała się faktem, to 26-latek zaliczyłby powrót do Bundesligi po praktycznie sześciu latach. Co prawda Arkadiusz trafił do Ajaxu z Bayeru w 2015 roku, jednakże sezon 2014/2015 Polak spędził na wypożyczeniu w holenderskim zespole.

Samą grę w niemieckiej ekstraklasie Arkadiusz Milik najprawdopodobniej nie wspomina najlepiej. Napastnik Napoli nie mógł bowiem wywalczyć sobie miejsca w składzie Bayeru oraz na wypożyczeniu w Augsburgu.