Nowa rola Piotra Świerczewskiego? Piłkarz może powalczyć w MMA

Piłkarz w MMA? Niemcy już od kilku lat śledzą zmagania byłego bramkarza Werderu, Tima Wiese w tej dyscyplinie. W Polsce od lat mówi się, że w walkach może zadebiutować były reprezentant Polski, Piotr Świerczewski. Czy do walki tym razem dojdzie?

Piotra Świerczewskiego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi polskiego futbolu. Pomocnik zagrał w siedemdziesięciu meczach w pierwszej reprezentacji, zdobywając jedną bramkę. W trakcie kariery spędził dziesięć lat we Francji, gdzie grał m.in. w Saint-Etienne i Olympique’u Marsylia. Ostatnie lata kariery spędził w ekstraklasie. Był również trenerem – pracował między innymi w ŁKS-ie oraz był asystentem selekcjonera kadry Polski U-21. Jak sam przyznał w rozmowie z nami, chciałby wrócić do szkolenia młodzieży.

Pierwsze plotki na temat jego przygody z MMA pojawiły się osiem lat temu. Wówczas “Przegląd Sportowy” spekulował o jego potencjalnej walki z, a jakże, Marcinem Najmanem. Wszystko z powodu słów Świerczewskiego na łamach BoxingNews.pl na temat zawodnika.

Nie wiem jak go nazwać. My nie porównujmy gówna do czekolady, przecież on jest bokserem klasy żadnej.  Jedyny pas, jaki ma, to jest chyba pas ‘Big Brothera’. – tymi słowami były reprezentant określił Marcina Najmana.

Ostatnio znowu mówi się o tym, że Piotr Świerczewski może wystąpić podczas gali mieszanych sztuk walki. Jak informuje portal FightSport.pl, były piłkarz może wystąpić w zawodach Free Fight Federation. W debiutanckiej walce miałby walczyć z biznesmenem Gregiem Collinsem, bo tak się przedstawia Grzegorz Chmielewski z Legnicy.

To na razie nieoficjalne informacje, jednak kto wie. Piotr Świerczewski pokazał już kilkakrotnie, że aspiruje do uczestnictwa w turniejach sztuki walki. W dodatku ta walka przyciągnęłaby fanów futbolu, którzy wciąż wspominają zawodnika.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy